Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Peter Sagan vyhral 10. etapu Giro d’Italia a oblečie sa do cyklámenového dresu

Celý tím Bora-Hansgrohe odviedol skvelú prácu a Sagan zakončil etapu skvelým šprintom s víťazným koncom.
Martin Sarvaš

Peter Sagan vyhral 10. etapu Giro d’Italia 2021, keď v záverečnom šprinte porazil druhého Fernanda Gaviriu a tretieho Davide Cimolaia. Sagan vyhral zhodou okolností aj 10. etapu aj na minuloročnom Gire, keď predviedol jeden z najlepších výkonov v kariére.

Celý tím Bora-Hansgrohe predviedol v desiatej etape skvelú prácu, keď v stúpaní 50 km pred cieľom zvýšili tempo a podarilo sa im zbaviť silných šprintérov ako Tim Merlier či Giacoma Nizolla.

Zostrih 10. etapy Giro d’Italia:

Aj tesne pred cieľom mal Peter Sagan pred sebou dvoch tímových kolegov, ktorí mu výborne rozbehli šprint a trojnásobný majster potvrdil, že stále patrí medzi svetovú elitu.

Peter Sagan sa dostal aj do vedenia v bodovacej súťaži a oblečie si cyklámenový dres. So 108 bodmi je na prvom mieste so 17 bodovým náskokom pred Fernandom Gaviriom (91b). Lídrom celkového hodnotenia zostáva Egan Bernal.

Záverečný šprint 10. etapy Giro d’Italia 2021:

Výsledky 10. etapy Giro d’Italia 2021

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu