ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Celý tím Bora-Hansgrohe odviedol skvelú prácu a Sagan zakončil etapu skvelým šprintom s víťazným koncom.

Peter Sagan vyhral 10. etapu Giro d’Italia 2021, keď v záverečnom šprinte porazil druhého Fernanda Gaviriu a tretieho Davide Cimolaia. Sagan vyhral zhodou okolností aj 10. etapu aj na minuloročnom Gire, keď predviedol jeden z najlepších výkonov v kariére.

Celý tím Bora-Hansgrohe predviedol v desiatej etape skvelú prácu, keď v stúpaní 50 km pred cieľom zvýšili tempo a podarilo sa im zbaviť silných šprintérov ako Tim Merlier či Giacoma Nizolla.

Zostrih 10. etapy Giro d’Italia:

Aj tesne pred cieľom mal Peter Sagan pred sebou dvoch tímových kolegov, ktorí mu výborne rozbehli šprint a trojnásobný majster potvrdil, že stále patrí medzi svetovú elitu.

Peter Sagan sa dostal aj do vedenia v bodovacej súťaži a oblečie si cyklámenový dres. So 108 bodmi je na prvom mieste so 17 bodovým náskokom pred Fernandom Gaviriom (91b). Lídrom celkového hodnotenia zostáva Egan Bernal.