Mathieu van der Poel suverénne vyhral Strade Bianche 2021 (+video)

S 26-ročným Holanďanom nedokázal udržať tempo v závere Alaphilippe ani Bernal.

Záverečné stúpanie Strade Bianche 2021:

Mathieu van der Poel vyhral taliansku jednodňovku Strade Bianche 2021. V závere súperil o víťazstvo s majstrom sveta Julianom Alaphilippom a Eganom Bernalom.

Trať dlhú 186km s prevýšením 3310 metrov absolvoval za 4:40:29 hod a s priemernou rýchlosťou 39,8 km/h.

Alaphilippe ani Bernal však nedokázali zareagovať na Van der Poelov útok v záverečnom stúpaní 500m pred cieľom na Piazza del Campo v Sienne.

Obhajca titulu z minulého roka Wout van Aert skončil na štvrtom mieste s 51-sekundovou stratou, piaty skončil mladý talent Tom Pidcock.

„Strade boli jedny z pretekov, ktoré som chcel vyhrať a som veľmi šťastný, že sa mi to dnes podarilo. Cítil som sa dobre, po útoku sme zostali vpredu traja a s Alaphilipom a Bernalom sme predviedli dobrý výkon. Cítil som, že mám ešte niečo v nohách v záverečnom stúpaní a je skvelé, že sa mi to podarilo takto ukončiť,“ povedal Van der Poel v rozhovore po pretekoch.

„Julian bol v závere už unavený a aj on sám mi povedal, že nemal dobré nohy. Vedel som, že záver mi sedí,“ dodal víťaz talianskej jednodňovky.

Mathieu van der Poel má ďalej v pláne preteky Tirreno-Adriatico (10. – 16.3.), na ktorých bude aj Peter Sagan, potom Milano-Sanremo (20.3.), E3 Saxo Ban Classic (26.3.), Dwars door Vlaanderen (30.3.), Okolo Flámska (4.4.) a Paríž-Roubaix (11.4.).