Belgičan Pieter Serry našťastie neutrpel žiadne vážne zranenia a etapu dokončil. Zaujímavé je, že bez poškodenia to prežil aj jeho Tarmac.

Záver piatej etapy Giro d’Italia poznamenal nepríjemný incident. Belgického cyklistu tímu Deceuninck – QuickStep Pietra Serryho zrazilo sprievodné auto tímu BikeExchange.

Vidno, že spolujazdec v aute BikeExchange si niečo bral z vedľajšieho auta, avšak kam sa pozeral šofér, ťažko povedať. Ale pred seba určite nie. Auto vrazilo do Serryho zozadu a Belgičan zostal ležať na zemi.

Našťastie, Pieter Serry sa o chvíľu postavil a etapu dokončil. „Sme radi, že môžeme oznámiť, že Pieter Serry je v poriadku a dokončil dnešnú etapu Gira. Ďakujeme všetkým za priania,“ píše sa v statuse QuickStepu.

Šofér auta BikeExchange môže byť rád, že nezrazil niekoho s väčším temperamentom a Pieter zvládol situáciu s chladnou hlavou.

Zaujímavé je, že to bez ujmy zvládol nielen Pieter, ale aj jeho bicykel S-Works Tarmac SL7. Karbónové koleso Roval sa na moment zdeformovalo, no vrátilo sa do pôvodného tvaru.

Aj keď bolo pri jazdcovi hneď jeho tímové auto, nový bicykel mu nedali. Iba mu skontrolovali jeho bicykel, ktorý vyzeral byť bez zásadného poškodenia, a tak na ňom Belgičan etapu dokončil.

Video z celého incidentu:

Vaše komentáre

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“