Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Nestojte na trailoch! Rasťo Baránek takmer skočil na malého chlapca

Chlapec stál na traile pod dropom a mal obrovské šťastie, že Rasťo skočil viac doľava ako zvyčajne.
Biker


Slovenskému zjazdárovi Rasťovi Baránkovi sa stal v Bikeparku Košútka nepríjemný incident. Pri jazde takmer skočil na malého chlapca, ktorý stál na trati pod dropom, takže ho vôbec nebolo vidno. Chýbali iba milimetre a mohlo sa to skončiť veľkým nešťastím.

„Stalo sa mi to prvý krát a dúfam, že aj posledný. Takéto prekvapko už nikdy prosím. našťastie sa nikomu nič nestalo, ale hovorím vám, tesnejšie ako toto už sa nedalo. 20km/h, ja 80kg + enduro16kg. Vďaka bohu, že som letel trochu viac doľava ako zvyčajne,“ napísal Rasťo Baránek k videu na Instagrame.

K incidentu sa vyjadril aj slovenský zjazdár Adam Rojček: „Rasťo to našťastie ešte uhral, ale takéto veci sa stávajú až moc často na to, aké sú nebezpečné. Prosím vás ľudia, keď vidíte že ste na trati, nechoďte po nej pešo dole/hore, pri tej rýchlosti je to v podstate nereálne pre bajkera s tým niečo spraviť, pokiaľ to nie je na mieste, kde vidí 20 metrov pred seba.“

„Keby Rasťo skočil 10 cm doprava, mohlo to dopadnúť veľmi veľmi zle. Neplatí to len pre turistov, bežcov, rodičov detí čo sa hrajú v lese, ale takisto aj pre bikerov, ktorý majú technický problém alebo zastavili na trati. Ak už aj potrebuješ prejsť cez trať, vyber si miesto kde vidíš dopredu či niekto nejde a určite nestoj na odraze/ dopade skokov, to sa najčastejšie stáva práve pri bikeroch, ktorí premeriavajú skoky tak, že stoja na odraze aj s bicyklom (už dva krát som sa musel hodiť o zem, lebo nebola šanca to ubrzdiť).“

Bikepark Košútka vyzýva: „Poprosíme všetkých rodičov, ľudí na prechádzkach a deti, bikepark nie je turistický chodník, všetky trate sú označené, všade sú tabuľky plus opáskované úseky, no aj tak sa stane niečo takéto. Ani sami nevieme ako dokázal Rasťo v poslednej stotine zareagovať a poslať to kúsok viac na ľavo ako sa to normálne skáče, keby to neurobil ani nechceme vedieť čo by sa mohlo stať, preto ešte raz, hlavne vás rodičia, dávajte prosím na svoje deti veľký pozor.“

Vaše komentáre

Aktuality

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Včera 17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

Včera 10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Zavrieť reklamu