Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kvízy

Kvíz: Ako dobre poznáte prezývky legiend cestnej cyklistiky?

Viete, koho prezývali Kanibal, Pištoľník, Spartakus alebo Tourminátor?
Biker
0%

Ktorý cyklista mal prezývku Le Boss (Šéf) alebo Big Tex (Veľký Texasan)

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Americký cyklista vyhral sedemkrát po sebe Tour de France v rokoch 1999 až 2005, pričom zvíťazil v 22 individuálnych etapách a 83 dní bol v žltom drese. Medzinárodná cyklistická federácia mu pre doping v roku 2012 odobrala všetky tituly z Tour de France. Dostal doživotný zákaz pretekať a od 1. augusta 1998 je diskvalifikovaný z výsledkov pretekov.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Blaireau (Jazvec)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Bernard Hinault je päťnásobným víťazom Tour de France, trikrát vyhral Giro d'Italia a dvakrát Vueltu. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch, klasikách a monumentoch.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Professeur (Profesor)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Laurent Fignon má dva tituly z Tour de France a raz vyhral Giro. V roku 1989 sa mu na Tour takmer podarilo získať hetrik, avšak Greg LeMond ho predbehol o osem sekúnd, čo je doposiaľ najtesnejší rozdiel, ktorým niekto vyhral Tour. Fignon tiež vyhral mnoho jednodňových pretekov vrátane monumentu Miláno - San Remo, ktorý vyhral dvakrát po sebe v rokoch 1988 a 1989.

Ktorý cyklista mal prezývku The Manx Missile (Manská raketa)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Mark Cavendish je považovaný za jedného z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky. Vyhral 30 etáp na Tour de France a v roku 2011 získal aj zelený dres. Z Gira má na konte 15 etáp, z Vuelty má tri.

Ktorý cyklista mal prezývku The Shark of Messina (Žralok z Messiny)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali vyhral Tour de France v roku 2014, dvakrát vyhral Giro d'Italia a raz Vueltu. Tituly má aj z etapových pretekov Tirreno–Adriatico či Tour of Oman, ale aj z monumentov Miláno - San Remo a Giro di Lombardia.

Ktorý cyklista mal prezývku Kanibal?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Belgický cyklista Eddy Merckx má na konte päť víťazstiev Tour de France v celkovom hodnotení, trikrát vyhral zelený dres, dvakrát súťaž vrchárov. Dokopy vyhral na Tour 34 etáp. Giro d'Italia vyhral celkovo rovnako päťkrát, bodovaciu súťaž dvakrát a vrchársky dres raz, pričom má na konte 24 etapových víťazstiev. Na konte má aj mnoho víťazstiev zo všetkých monumentov, najviac z Miláno - San Remo, ktoré vyhral až sedemkrát.

Ktorý cyklista mal prezývku Tourminator?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Peter Sagan je slovenský cyklista, ktorý má na konte rekordných sedem zelených dresov z Tour de France a je trojnásobným majstrom sveta. Je špecialistom na jednodňové preteky a klasiky. Na konte má aj tituly z dvoch monumentov Okolo Flámska a Paríž-Roubaix.

Ktorý cyklista mal prezývku Spartacus (Spartakus)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Fabian Cancellara je švajčiarsky cyklista, špecialista na časovky a jednodňové preteky. Vyhral osem etáp na Tour de France a má mnoho titulov z jednodňových pretekov a klasík. Cancellara je tiež 4-násobným majstrom sveta v časovke a dvakrát vyhral časovku na Olympiáde. Trikrát vyhral Paríž - Roubaix a tiež trikrát Okolo Flámska.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Pirata (Pirát)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Marco Pantani bol taliansky profesionálny cyklista. Známy bol pod prezývkou Pirát vďaka razantnému štýlu jazdy, ale aj pre svoj výzor: hlavu mal vždy dohola oholenú, nosil „pirátsku“ šatku a veľkú náušnicu. V roku 1998 vyhral Tour de France aj Giro. Na oboch pretekoch vyhral dokopy počas kariéry po osem etáp.

Ktorý cyklista mal prezývku El Pistolero (Pištoľník)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Španielsky cyklista Alberto Contador sa sústredil na preteky Grand Tour. Dvakrát vyhral Tour de France, dvakrát Giro d'Italia a trikrát Vueltu. Má aj viacero titulov z iných etapákov ako Paríž-Nice či Tirreno-Adriatico.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Re Leone (Leví Kráľ)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Mario Cipollini je považovaný za najlepšieho cyklistu svojej generácie. Vyhral 12 etáp na Tour de France, až 42 etáp na Giro d'Italia a tri etapy na Vuelte. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch a je majstrom sveta z roku 2002.

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu