Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Kvízy

Kvíz: Ako dobre poznáte prezývky legiend cestnej cyklistiky?

Viete, koho prezývali Kanibal, Pištoľník, Spartakus alebo Tourminátor?
Biker
0%

Ktorý cyklista mal prezývku Le Boss (Šéf) alebo Big Tex (Veľký Texasan)

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Americký cyklista vyhral sedemkrát po sebe Tour de France v rokoch 1999 až 2005, pričom zvíťazil v 22 individuálnych etapách a 83 dní bol v žltom drese. Medzinárodná cyklistická federácia mu pre doping v roku 2012 odobrala všetky tituly z Tour de France. Dostal doživotný zákaz pretekať a od 1. augusta 1998 je diskvalifikovaný z výsledkov pretekov.

Ktorý cyklista mal prezývku Tourminator?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Peter Sagan je slovenský cyklista, ktorý má na konte rekordných sedem zelených dresov z Tour de France a je trojnásobným majstrom sveta. Je špecialistom na jednodňové preteky a klasiky. Na konte má aj tituly z dvoch monumentov Okolo Flámska a Paríž-Roubaix.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Re Leone (Leví Kráľ)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Mario Cipollini je považovaný za najlepšieho cyklistu svojej generácie. Vyhral 12 etáp na Tour de France, až 42 etáp na Giro d'Italia a tri etapy na Vuelte. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch a je majstrom sveta z roku 2002.

Ktorý cyklista mal prezývku Kanibal?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Belgický cyklista Eddy Merckx má na konte päť víťazstiev Tour de France v celkovom hodnotení, trikrát vyhral zelený dres, dvakrát súťaž vrchárov. Dokopy vyhral na Tour 34 etáp. Giro d'Italia vyhral celkovo rovnako päťkrát, bodovaciu súťaž dvakrát a vrchársky dres raz, pričom má na konte 24 etapových víťazstiev. Na konte má aj mnoho víťazstiev zo všetkých monumentov, najviac z Miláno - San Remo, ktoré vyhral až sedemkrát.

Ktorý cyklista mal prezývku The Manx Missile (Manská raketa)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Mark Cavendish je považovaný za jedného z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky. Vyhral 30 etáp na Tour de France a v roku 2011 získal aj zelený dres. Z Gira má na konte 15 etáp, z Vuelty má tri.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Professeur (Profesor)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Laurent Fignon má dva tituly z Tour de France a raz vyhral Giro. V roku 1989 sa mu na Tour takmer podarilo získať hetrik, avšak Greg LeMond ho predbehol o osem sekúnd, čo je doposiaľ najtesnejší rozdiel, ktorým niekto vyhral Tour. Fignon tiež vyhral mnoho jednodňových pretekov vrátane monumentu Miláno - San Remo, ktorý vyhral dvakrát po sebe v rokoch 1988 a 1989.

Ktorý cyklista mal prezývku The Shark of Messina (Žralok z Messiny)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali vyhral Tour de France v roku 2014, dvakrát vyhral Giro d'Italia a raz Vueltu. Tituly má aj z etapových pretekov Tirreno–Adriatico či Tour of Oman, ale aj z monumentov Miláno - San Remo a Giro di Lombardia.

Ktorý cyklista mal prezývku Spartacus (Spartakus)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Fabian Cancellara je švajčiarsky cyklista, špecialista na časovky a jednodňové preteky. Vyhral osem etáp na Tour de France a má mnoho titulov z jednodňových pretekov a klasík. Cancellara je tiež 4-násobným majstrom sveta v časovke a dvakrát vyhral časovku na Olympiáde. Trikrát vyhral Paríž - Roubaix a tiež trikrát Okolo Flámska.

Ktorý cyklista mal prezývku El Pistolero (Pištoľník)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Španielsky cyklista Alberto Contador sa sústredil na preteky Grand Tour. Dvakrát vyhral Tour de France, dvakrát Giro d'Italia a trikrát Vueltu. Má aj viacero titulov z iných etapákov ako Paríž-Nice či Tirreno-Adriatico.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Pirata (Pirát)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Marco Pantani bol taliansky profesionálny cyklista. Známy bol pod prezývkou Pirát vďaka razantnému štýlu jazdy, ale aj pre svoj výzor: hlavu mal vždy dohola oholenú, nosil „pirátsku“ šatku a veľkú náušnicu. V roku 1998 vyhral Tour de France aj Giro. Na oboch pretekoch vyhral dokopy počas kariéry po osem etáp.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Blaireau (Jazvec)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Bernard Hinault je päťnásobným víťazom Tour de France, trikrát vyhral Giro d'Italia a dvakrát Vueltu. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch, klasikách a monumentoch.

Vaše komentáre

Aktuality

16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Zavrieť reklamu