Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kvízy

Kvíz: Ako dobre poznáte prezývky legiend cestnej cyklistiky?

Viete, koho prezývali Kanibal, Pištoľník, Spartakus alebo Tourminátor?
Biker
0%

Ktorý cyklista mal prezývku The Shark of Messina (Žralok z Messiny)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali vyhral Tour de France v roku 2014, dvakrát vyhral Giro d'Italia a raz Vueltu. Tituly má aj z etapových pretekov Tirreno–Adriatico či Tour of Oman, ale aj z monumentov Miláno - San Remo a Giro di Lombardia.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Re Leone (Leví Kráľ)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Mario Cipollini je považovaný za najlepšieho cyklistu svojej generácie. Vyhral 12 etáp na Tour de France, až 42 etáp na Giro d'Italia a tri etapy na Vuelte. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch a je majstrom sveta z roku 2002.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Professeur (Profesor)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Laurent Fignon má dva tituly z Tour de France a raz vyhral Giro. V roku 1989 sa mu na Tour takmer podarilo získať hetrik, avšak Greg LeMond ho predbehol o osem sekúnd, čo je doposiaľ najtesnejší rozdiel, ktorým niekto vyhral Tour. Fignon tiež vyhral mnoho jednodňových pretekov vrátane monumentu Miláno - San Remo, ktorý vyhral dvakrát po sebe v rokoch 1988 a 1989.

Ktorý cyklista mal prezývku Spartacus (Spartakus)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Fabian Cancellara je švajčiarsky cyklista, špecialista na časovky a jednodňové preteky. Vyhral osem etáp na Tour de France a má mnoho titulov z jednodňových pretekov a klasík. Cancellara je tiež 4-násobným majstrom sveta v časovke a dvakrát vyhral časovku na Olympiáde. Trikrát vyhral Paríž - Roubaix a tiež trikrát Okolo Flámska.

Ktorý cyklista mal prezývku El Pistolero (Pištoľník)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Španielsky cyklista Alberto Contador sa sústredil na preteky Grand Tour. Dvakrát vyhral Tour de France, dvakrát Giro d'Italia a trikrát Vueltu. Má aj viacero titulov z iných etapákov ako Paríž-Nice či Tirreno-Adriatico.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Blaireau (Jazvec)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Bernard Hinault je päťnásobným víťazom Tour de France, trikrát vyhral Giro d'Italia a dvakrát Vueltu. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch, klasikách a monumentoch.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Pirata (Pirát)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Marco Pantani bol taliansky profesionálny cyklista. Známy bol pod prezývkou Pirát vďaka razantnému štýlu jazdy, ale aj pre svoj výzor: hlavu mal vždy dohola oholenú, nosil „pirátsku“ šatku a veľkú náušnicu. V roku 1998 vyhral Tour de France aj Giro. Na oboch pretekoch vyhral dokopy počas kariéry po osem etáp.

Ktorý cyklista mal prezývku Kanibal?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Belgický cyklista Eddy Merckx má na konte päť víťazstiev Tour de France v celkovom hodnotení, trikrát vyhral zelený dres, dvakrát súťaž vrchárov. Dokopy vyhral na Tour 34 etáp. Giro d'Italia vyhral celkovo rovnako päťkrát, bodovaciu súťaž dvakrát a vrchársky dres raz, pričom má na konte 24 etapových víťazstiev. Na konte má aj mnoho víťazstiev zo všetkých monumentov, najviac z Miláno - San Remo, ktoré vyhral až sedemkrát.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Boss (Šéf) alebo Big Tex (Veľký Texasan)

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Americký cyklista vyhral sedemkrát po sebe Tour de France v rokoch 1999 až 2005, pričom zvíťazil v 22 individuálnych etapách a 83 dní bol v žltom drese. Medzinárodná cyklistická federácia mu pre doping v roku 2012 odobrala všetky tituly z Tour de France. Dostal doživotný zákaz pretekať a od 1. augusta 1998 je diskvalifikovaný z výsledkov pretekov.

Ktorý cyklista mal prezývku Tourminator?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Peter Sagan je slovenský cyklista, ktorý má na konte rekordných sedem zelených dresov z Tour de France a je trojnásobným majstrom sveta. Je špecialistom na jednodňové preteky a klasiky. Na konte má aj tituly z dvoch monumentov Okolo Flámska a Paríž-Roubaix.

Ktorý cyklista mal prezývku The Manx Missile (Manská raketa)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Mark Cavendish je považovaný za jedného z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky. Vyhral 30 etáp na Tour de France a v roku 2011 získal aj zelený dres. Z Gira má na konte 15 etáp, z Vuelty má tri.

Vaše komentáre

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu