Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Video: Iba 18-ročný agresívny šofér úmyselne zrazil dvoch cyklistov na ceste pod Tatrami

Šofér predbehol manželský pár na bicykloch, prudko pred nimi pribrzdil a obaja vrazili do jeho auta. Mladému vodičovi hrozí 3-ročné väzenie.
Martin Sarvaš

Iba nedávno sme zverejnili článok s názvom Cyklisti nie sú vaši nepriatelia: 10 pravidiel, ktoré by mali rešpektovať vodiči áut pri cyklistoch na cestách,“ s úmyslom, aby sa predišlo aj takýmto hrozným incidentom.

Iba 18-ročný šofér predbehol dvoch cyklistov idúcich za sebou a bezpečne na pravej strane cesty, ktorá vedie na poľskej strane pod Tatrami. Keď sa dostal pred nich, prudko zabrzdil a obaja vo veľkej rýchlosti vrazili do auta.

Evelínu Wierciochová aj s manželom Grzesiekom skončili po strete s autom v nemocnici. Wierciochová mala vykĺbené rameno, jej muž dopadol o niečo lepšie, no bol celý dobitý a mal aj rozbitú prilbu.

„Nikdy sme sa nestretli na cestách nestretli s takouto agresivitou,“ píše Wierciochová o incidente z 15. júna.

Podľa opisu Evelíny Wierciochovej sa dvaja šoféri aút naháňali a mladík v striebornom vozidle sa pokúšal predbiehať, no manželia na bicykloch, ktorí šili za sebou, mu v tom prekážali.

Prečítajte si tiež

Rozhodol sa ukázať, kto vládne na ceste

„Grześ naňho zakričal, čo robí a vtedy sa to stalo. Vodič sa rozhodol ukázať, kto vládne na ceste. Vytlačil Grześa z cesty a zrazu zabrzdil pod mojimi kolesami,“ opisuje Wierciochová.

„Náraz bol taký silný, že som pri náraze preliačila zadnú časť vozidla. Mali sme šťastie, že za nami išlo ďalšie auto s viacerými ľuďmi, ktorí všetko zaznamenali na kameru a pomohli nám.“

„Priznám sa, že ani neviem ako sa to stalo a ako sme to prežili. Mám vykĺbené rameno, Grześ je celý dobitý a má rozbitú prilbu. Psychologicky sme na tom horšie, ale snažíme sa na to nemyslieť a sme radi, že sme nažive.“

„Tento víkend ukázal, aká veľká je agresivita vodičov voči cyklistom a je to smutné. Buďte na cestách opatrní!,“ odkazuje Evelína Wierciochová.

Prečítajte si tiež

Hrozí mu 3-ročné väzenie

„Záznam je nevyhnutný na prezentáciu obvinení vodiča,“ povedala Dorota Garbacz, tlačová hovorkyňa polície v Nowom Targu. Dodala, že páchateľ dopravnej nehody sa trestá odňatím slobody až na tri roky

„Polícia úplne nevedela čo robiť, pretože v Poľsku nie je veľa prípadov týkajúcich sa nehôd s účasťou cyklistov. Preto chceme túto záležitosť zverejniť, pretože vodiči automobilov nie sú dostatočne a primerane potrestaní. Je to často kvôli nedostatku dôkazov, takže sme radi, že máme k dispozícii video,“ povedala Wierciochová pre onet.pl.

Hovorca polície informoval, že v súčasnosti nebol nikto zadržaný a neboli vznesené žiadne obvinenia. Počas konania vysvetlíme presné okolnosti a príčiny tejto udalosti. Včera policajti zadržali vodičský preukaz 18-ročného vodiča. „Budeme analyzovať záznam, vypočúvať svedkov a účastníkov incidentu,“ dodal hovorca polície.

Prečítajte si tiež

Zavrieť reklamu