Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Mladý švajčiarsky talent Marc Hirschi bude jazdiť s Pogačarom, prestupuje do UAE Emirates

22-ročný Švajčiar má za sebou úspešný rok 2020 s víťazstvom etapy na Tour de France či klasiky Valónsky šíp.
Martin Sarvaš

Tím DSM (premenovaný zo Sunwebu) oznámil, že odchádza Marc Hirschi. Pôvodne mal mať kontrakt do konca roku 2021, ale tím včera oznámil, že ukončili spoluprácu s 22-ročným Švajčiarom s okamžitou platnosťou.

„Tím DSM dospel k dohode s Marcom Hirshim o ukončení súčasného kontraktu, ktorý mal pôvodne končiť 31. decembra 2021. Dohodli sme sa, že zmluva bude mať ihneď platnosť ukončenia, a že žiadne ďalšie vyjadrenia sa neuskutočnia,“ píše sa v oficiálnom vyjadrení tímu.

„Tím DSM praje Marcovi Hirschimu všetko dobré v jeho budúcej kariére a ďakujeme za všetko, čo Marc pre tím spravil a dosiahol.“

Marc Hirschi prišiel do profi cyklistiky v roku 2019, keď podpísal zmluvu so Sunwebom (dnes DSM), keďže pred rokom vyhral majstrovstvá sveta i Európy do 23 rokov.

V roku 2020 sa stal Marc Hirschi jedným z najväčších prekvapení cyklistiky. Na Tour de France vyhral jednu etapu, raz bol druhý a raz tretí. Na Tour vyhral aj celkovo cenu pre najbojovnejšieho jazdca. Okrem toho skončil tretí na Majstrovstvách sveta v Imole, skončil druhý na Liège-Bastogne-Liège  a vyhral Valónsky šíp.

Podľa informácií portálu Wielerflits by sa mal mladý Švajčiar pripojiť do tímu UAE Team Emirates. Oficiálne vyjadrenie však zatiaľ neposkytli ani Hirshi ani tím UAE. Hirschiho zastupuje legenda cestnej cyklistiky Fabian Cancellara, ktorý mal údajne tento kontrakt sprostredkovať.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu