Alaphilippa potrestali za nebezpečný šprint, predčasnú oslavu mu vrátil Roglič a vyhral Liège-Bastogne-Liège (+video)

Rozhodcovia potrestali Alaphilippa za nebezpečný šprint a v hodnotení ho posunuli na piate miesto.

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhral klasiku Liège-Bastogne-Liège. Jazdec tímu Jumbo-Visma sa presadil v záverečnom špurte, keď iba asi o 10 cm predbehol čerstvého majstra sveta Francúza Juliana Alaphilippe (Deceuninck-Quickstep). Na treťom mieste finišoval Švajčiar Marc Hirschi (Sunweb).

Julian Alaphilippe si v cieli myslel, že vyhral, avšak oslavoval predčasne. Počas špurtu sa obzrel, úmyselne vyblokoval Hirschiho, ktorý následne vyradil aj Pogačara a zdvihol ruky nad hlavu. Ale zabudol, že z pravej strany šprintoval Primož Roglič, ktorý mu vzal výhru.

Roglič sa nevzdal a hodil svoj bicykel pred Alaphilippa:

Detail šprintu:

Rozhodcovia však riešili situáciu zo záverečných metrov a Alaphilippa posunuli na posledné miesto víťaznej skupiny jazdcov, takže v celkovom poradí skončil napokon piaty. Na druhé miesto sa posunul Marc Hirschi a na tretie miesto Tadej Pogačar.

„Je to neuveriteľné, bolo to tak tesné. Dokazuje to, že nikdy nemôžete prestať veriť a bojovať až do posledných centimetrov. Prvýkrát som išiel na najstarších pretekoch v kalendári. Výhru na monumente som mal na svojom zozname a som nesmierne šťastný, že som to dokázal,“ povedal Primož Roglič po pretekoch.