Mladý talent a objav z Tour de France Marc Hirschi vyhral belgickú klasiku Valónsky šíp (+video)

Iba 22-ročný Švajčiar bol v najsilnejší v legendárnom dojazde na Mûr de Huy.

Záverečný kilometer Valónskeho šípu 2020:

Iba 22-ročný talentovaný Švajčiar Marc Hirschi (Sunweb) vyhral belgickú klasiku Valónsky šíp.

O víťazovi sa rozhodolvalo až úplne v závere na legendárnom dojazde do kopca Mûr de Huy, kde najprv nastúpil Richie Porte, ale napokon bol najsilnejší Marc Hirschi, za ním skončili na druhom mieste Francúz Benoit Cosnefroy (AG2R la Mondiale) a na treťom mieste Kanaďan Michael Woods (EF Pro Cycling).

Marc Hirschi je jedným z najväčších objavov cestnej cyklistiky v tomto roku. Ukázal sa na Tour de France, kde vyhral sólo únikom a krásnym zjazdom najdlhšiu etapu Tour a získal aj jedno druhé a jedno tretie miesto v etapách. Hirschi dostal aj ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca celej Tour de France.

12 Jelle Vanendert (Bel) Bingoal WB

17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

10:49 Lukáš Kubiš vyhral Pardubické kritérium, druhý skončil Štoček.

Kubiš pokračuje v úspešnej sezóne víťazstvom kritéria v Pardubiciach, na ktorom skončil druhý ďalší Slovák Matúš Štoček a tretí finišoval víťazov český tímový kolega z Elkov-Kasper Daniel Mráz.