Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Austrálčan absolvoval Everesting dvakrát za týždeň. Nový rekord mu uznali na druhýkrát

Lachlan Morton zdolal výšku 8848 metrov v čase 7:29:57 hod.
Martin Sarvaš

Austrálsky cyklista tímu EF Pro Cycling Lachlan Morton vytvoril nový rekord v Everestingu, keď zdolal výšku 8848 metrov v čase 7:29:57 hod.

Podarilo sa mu to však až na druhýkrát, keďže pokus spred mu neuznali z dôvodu, že jeho dáta o nastúpaných metroch nesedli a pri kontrole zodpovednej organizácie Hells 500 sa zistilo, že nenastúpal celých 8848 metrov.

Lachlan Morton sa však nevzdal a presne o týždeň po neúspešnom pokuse o rekord v Everestingu sa mu podarilo prekonať doterajší rekord, ktorý držal horský cyklista Keegan Swenson s časom 7:40:05, o viac ako 10 minút.

Austrálčan absolvoval Everesting na stúpaní s názvom ‚Wall of Rist Canyon‘ v americkom Colorade. Na dosiahnutie výšky Mt. Everestu si musel toto stúpanie zopakovať 47-krát.

Pri pokuse o rekord si pridal Morton ešte jedno stúpanie iba pre istotu, aby mu jeho rekord tentokrát uznali a celkovo nastúpal počas svoje jezdy 9113 metrov.

„Nikdy sme neplánovali, že sa budú robiť rekordy v Everestingu. V skutočnosti to malo byť presným opakom pretekania. Rovnako ako mnoho ľudí z cyklistickej komunity sa domnievame, že sme už momentálne len nadšenými okoloidúcimi, ktorí sledujú celý tento bláznivý príbeh, ktorý sa odohráva okolo nás,“ píše sa vo vyjadrení Hells 500.

„Čas Lachlana Mortona je neuveriteľný, no to, čo mu navždy zostane je, že nehľadiac na to, čo sa stalo [keď mu neuznali rekord], jednoducho si sadol znovu na bicykel a absolvoval to opäť.“

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia