Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Koronavírus: Na Veľkú noc obmedzili pohyb. Ako je to s jazdením na horskom a cestnom bicykli?

Vláda tiež zakázala pokojne sa zhromažďovať. Za porušenie zákazov, ktoré na obdobie Veľkej noci vyhlásila vláda, môže hroziť pokuta do 1650 eur.
Martin Sarvaš

Doplnené 8. apríla o 21:48 hod o oficiálne vyjadrenie podporného tímu permanentného krízového štábu k jazdeniu na cestných bicykloch.

Vláda včera schválila obmedzenie pohybu od stredy 8. do pondelka 13. apríla 2020, teda počas veľkonočných sviatkov. Ide o opatrenie vrámci prevencie proti šíreniu nového koronavírusu.

Vláda tiež zakázala počas týchto dní uplatňovať právo pokojne sa zhromažďovať, s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.

Dodržiavanie zákazu budú kontrolovať zložky rezortov vnútra a obrany, za nerešpektovanie hrozia postihy. Hliadky budú ľudí kontrolovať na hlavných ťahoch, no nebudú nikoho pokutovať na mieste.

„Policajná hliadka vyplní dotazník, následne sa bude kontrolovať oprávnenosť pohybu. Nebudú sa pokutovať na mieste, následne, keď niekto poruší predpis, pokuta ho počká,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Za porušenie zákazov, ktoré na obdobie Veľkej noci vyhlásila vláda, môže hroziť pokuta do 1650 eur.

Výnimky
  • cesty do a zo zamestnania a v spojitosti s výkonom podnikateľských činností,
    nákupy,
  • návšteva lekára,
  • pobyt v prírode v rámci toho istého okresu,
  • pohreb príbuzného,
  • starostlivosť o príbuzného či susedská výpomoc,
  • V prípade Bratislavy a Košíc platí nariadenie v rámci mesta

Prečítajte si tiež

Ako je to s jazdením na bicykli?

Ako z nariadení a výnimok vyplýva, jazda na horskom bicykli v lese, vrámci svojho okresu, by mala byť úplne v poriadku. Vezmite si so sebou občiansky preukaz, keby vás náhodou kontrolovala polícia, aby ste sa mohli preukázať trvalým bydliskom v danom okrese.

Platí však zákaz zhromažďovania s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti, takže ak zrovna nebývate v jednom byte so všetkými kamošmi, s ktorými jazdíte, podľa nových pravidiel budete musieť jazdiť osamote.

Jazdenie na cestných bicykloch je podľa našej poslednej informácie povolené.

Aktuálne sa podporný tím permanentného krízového štábu vyjadril, že jazdiť sa môže aj na cestných bicykloch a táto aktivita spadá do kategórie výnimiek „pobyt v prírode v rámci okresu“. V prípade Bratislavy a Košíc to platí v rámci územia mesta.

Pri jazdení na bicykloch, samozrejme, dodržujte všetky potrebné ochranné opatrenia ako dodržiavanie dostatočnej vzdialenosti od iných ľudí a nosenie rúška.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu