Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Krízový štáb zmenil stanovisko k jazde na cestných bicykloch počas sviatkov: Spadá do schválených výnimiek

V pravidlách obmedzenia pohybu počas Veľkej noci panuje veľký chaos.
Martin Sarvaš
Krízový štáb zmenil stanovisko k jazde na cestných bicykloch počas sviatkov: Spadá do schválených výnimiek

Pred pár hodinami sme vydali článok s titulkom Jazdenie na cestnom bicykli je počas Veľkej noci zakázané.

Vychádzali sme z oficiálneho stanoviska podporného tímu permanentného krízového štábu, ktoré zaslali Slovenskému zväzu cyklistiky.

Stanovisko z 8. apríla 14:40 hod:

Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla 2020 0:00 hod do 13. apríla 2020 23:59 hod. Vami popísaná situácia žiaľ nespadá do schválených výnimiek. Ďakujeme za pochopenie a zodpovedný prístup.

O vyjadrenie sme včera večer požiadali aj my, a to v presnom znení: „Z obmedzení vyplýva, že jazda na bicykli v lese by mala byť v poriadku (vrámci okresu), avšak chceli by sme vedieť a informovať o tom, či môžu cyklisti vrámci okresov jazdiť aj po cestách na cestných bicykloch“

Od toho istého podporného tímu permanentného krízového štábu nám však prišla o 6 hodín neskôr presne opačná odpoveď.

Stanovisko z 8. apríla 20:49 hod:

Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla 2020 0:00 hod do 13. apríla 2020 23:59 hod. Vami popísaná situácia spadá do schválených výnimiek (pobyt v prírode v rámci okresu, v prípade hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta) Ďakujeme za pochopenie a zodpovedný prístup.

Aktuálne sa teda podporný tím permanentného krízového štábu vyjadril, že jazdiť sa môže aj na cestných bicykloch a táto aktivita spadá do kategórie výnimiek „pobyt v prírode v rámci okresu“. V prípade Bratislavy a Košíc to platí v rámci územia mesta.

Jazdenie na cestných bicykloch je teda podľa našej poslednej informácie povolené.

Je nám ľúto, že tu zavládol informačný chaos, avšak snažili sme sa vždy vychádzať z oficiálnych stanovísk autorít.

Môžeme sa aspoň tešiť z toho, že sa môžeme bez obáv bicyklovať, či už na cestnom alebo horskom bicykli. Teda až do momentu, kým nedostaneme opäť stanovisko s opačným nariadením.

Vaše komentáre

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu