Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Krízový štáb zmenil stanovisko k jazde na cestných bicykloch počas sviatkov: Spadá do schválených výnimiek

V pravidlách obmedzenia pohybu počas Veľkej noci panuje veľký chaos.
Martin Sarvaš

Pred pár hodinami sme vydali článok s titulkom Jazdenie na cestnom bicykli je počas Veľkej noci zakázané.

Vychádzali sme z oficiálneho stanoviska podporného tímu permanentného krízového štábu, ktoré zaslali Slovenskému zväzu cyklistiky.

Stanovisko z 8. apríla 14:40 hod:

Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla 2020 0:00 hod do 13. apríla 2020 23:59 hod. Vami popísaná situácia žiaľ nespadá do schválených výnimiek. Ďakujeme za pochopenie a zodpovedný prístup.

O vyjadrenie sme včera večer požiadali aj my, a to v presnom znení: „Z obmedzení vyplýva, že jazda na bicykli v lese by mala byť v poriadku (vrámci okresu), avšak chceli by sme vedieť a informovať o tom, či môžu cyklisti vrámci okresov jazdiť aj po cestách na cestných bicykloch“

Od toho istého podporného tímu permanentného krízového štábu nám však prišla o 6 hodín neskôr presne opačná odpoveď.

Stanovisko z 8. apríla 20:49 hod:

Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla 2020 0:00 hod do 13. apríla 2020 23:59 hod. Vami popísaná situácia spadá do schválených výnimiek (pobyt v prírode v rámci okresu, v prípade hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta) Ďakujeme za pochopenie a zodpovedný prístup.

Aktuálne sa teda podporný tím permanentného krízového štábu vyjadril, že jazdiť sa môže aj na cestných bicykloch a táto aktivita spadá do kategórie výnimiek „pobyt v prírode v rámci okresu“. V prípade Bratislavy a Košíc to platí v rámci územia mesta.

Jazdenie na cestných bicykloch je teda podľa našej poslednej informácie povolené.

Je nám ľúto, že tu zavládol informačný chaos, avšak snažili sme sa vždy vychádzať z oficiálnych stanovísk autorít.

Môžeme sa aspoň tešiť z toho, že sa môžeme bez obáv bicyklovať, či už na cestnom alebo horskom bicykli. Teda až do momentu, kým nedostaneme opäť stanovisko s opačným nariadením.

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu