Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Slovenský poľovnícky zväz sa Rojčekovi ospravedlňuje a od incidentu sa dištancuje

Zväz tiež vo vyhlásení oznámil, že požiada políciu o prehodnotenie výrokov pána Slavkovského ohľadom jeho držby zbrane.
Martin Sarvaš

Ilustračná foto: Unsplash / Andreas Vas

Slovenskému majstrovi v zjazde Adamovi Rojčekovi sa vyhrážal lesník zastrelením: „Máš šťastie, že pod dorčinou som nemal svoju fujaru .30-06, to by si už nerozchodil.“

Slovenský poľovnícky zväz sa vo svojom vyjadrení Adamovi Rojčekovi ospravedlňuje a od incidentu sa plne dištancuje.

Prečítajte si tiež

„Pán Slavkovský ako držiteľ zbrojného preukazu, ale taktiež psychologického posudku na držanie zbraní a streliva musí byť znalý zákona a v žiadnom prípade sa nemôže nikomu vyhrážať,“ píše sa vo vyjadrení SPZ.

Vo vyjadrení sa zväz Adamovi Rojčekovi ospravedlnil a tiež priznal, že správanie ich člena bolo neprimerané a odmieta zaň niesť zodpovednosť. Okrem toho zväz vo vyjadrení oznámil, že požiada políciu o prehodnotenie výrokov pána Slavkovského ohľadom jeho držby zbrane.

„SPZ sa pánovi Rojčekovi touto cestou ospravedlňuje, avšak odmieta niesť zodpovednosť za neprimerané správanie a konanie nášho člena pána Slavkovského. SPZ požiada Prezídium policajného zboru Slovenskej republiky o prehodnotenie výrokov p. Slavkovského a spôsobilosť na držanie zbraní a streliva.“

Prečítajte si tiež

Celé vyjadrenie Slovenského poľovníckeho zväzu:

Po prečítaní príspevku o incidente pána Rojčeka s pánom Slavkovským, ktorý bol zverejnený na Vašej webovej stránke sa Slovenský poľovnícky zväz plne dištancuje.

Slovenský poľovnícky zväz (ďalej len SPZ) má takmer 60 000 členov a je nemysliteľné, aby SPZ ako poľovnícka organizácia dohliadala na konanie, výroky a chovanie svojich členov pri výkone práva poľovníctva, ale aj na sociálnych sieťach.

Pán Slavkovský ako držiteľ zbrojného preukazu, ale taktiež psychologického posudku na držanie zbraní a streliva musí byť znalý zákona a v žiadnom prípade sa nemôže nikomu vyhrážať tak, ako to mal údajne urobiť zverejnením výhražných slov na Facebook-ovom profile p. Rojčeka.

Považujeme reakciu pána Slavkovského za neprimeranú, hoci jej následkom mohla byť aj jazda p. Rojčeka po nevyznačených cykloturistických chodníkoch, lesných cestách, zvážniciach na približovanie dreva a jeho konanie mohlo mať za následok devastáciu lesa, čím mohol porušiť zákon o lesoch, resp. aj zákon o ochrane prírody a krajiny.

Nemáme však žiadne informácie, čo sa stalo v lese, kto ako konal a čo kto porušil, ale od pána Slavkovského si vyžiadame stanovisko k danému incidentu. Pre SPZ však zatiaľ ostáva záhadou, prečo sa pán Rojček nevyjadril, čo bolo dôvodom vzniku konfliktu a pri akej príležitosti prišiel s pánom Slavkovským do kontaktu.

SPZ sa pánovi Rojčekovi touto cestou ospravedlňuje, avšak odmieta niesť zodpovednosť za neprimerané správanie a konanie nášho člena pána Slavkovského. SPZ požiada Prezídium policajného zboru Slovenskej republiky o prehodnotenie výrokov p. Slavkovského a spôsobilosť na držanie zbraní a streliva.  Veríme, že pokiaľ sa uvedený skutok preukáže, bude vinník potrestaný.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu