Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Lesník sa vyhrážal Rojčekovi: „Máš šťastie, že som nemal svoju ‚fujaru‘, to by si už nerozchodil“

Ján Slavkovský poslal slovenskému majstrovi v zjazde na Facebooku správu, v ktorej sa mu veľmi nepríjemne vyhrážal.
Martin Sarvaš

Istý pán menom Ján Slavkovský sa vyhrážal slovenskému majstrovi v zjazde Adamovi Rojčekovi.

Slavkovský napísal na Facebooku Adamovi správu so zenením: „Máš šťastie, že pod dorčinou som nemal svoju fujaru .30-06, to by si už nerozchodil.“

Svojou „fujarou“ myslel s najväčšou pravdepodbnosťou pušku, keďže .30-06 (Springfield) je náboj, ktorý má kaliber .308″ (7,62 mm).

Správu, ktorú verejne poslal Rojčekovi na Facebook už Slavkovský zmazal, no Adam ešte stihol spraviť screenshot:

Slavkovský napísal Rojčekovi výhražnú správu po tom, čo ho videl, ako ide na bicykli z Kráľovej hole.

Adam si k incidentu napísal do story na instagrame: „Dávajte si prosím vás v lesoch pozor, myslel som si, že takýto ľudia už nie sú, bohužiaľ sú tu medzi nami a dúfam, že sa nikomu nič nestane.“

Podľa toho, čo má uvedené Slavkovský vo svojom profile na Facebooku, je alebo bol zamestnanom Lesov Slovenskej republiky. Ako zamestnanie má uvedené – Vedúci LO, Lesy SR š.p.

Bohužiaľ to na Slovensku nie je úplne ojedinelý prípad: „Takýchto intelektuálov máme aj v Hlohovci. Úplne ideálne je, keď ti toto povie v lese popri tom, ako ťa skoro zrazí zo svojim terénnym autom,“ napísal Marek Vendlek v komentári pod článkom.

Ide o aktuálnu tému, keďže v polovici októbra sa stala veľká tragédia vo Francúzsku, kde mladý 22-ročný poľovník zastrelil britského cyklistu, ktorého si údajne pomýlil s diviakom. Tento rok bolo dokonca vo Francúzsku zranených pri poľovačke 115 ľudí, z nich 13 zomrelo.

Slavkovský má na svojom facebookovom profile motto: „Človek, ktorému čas veľmi rýchlo ubehol a ešte by toho chcel mnoho stihnúť, ak to zdravie dovolí.“ Budeme však asi všetci radi, ak z vecí, ktoré chce ešte stihnúť, vyradí streľbu po cyklistoch či už len pomyslenie na niečo podobné.

Budeme tiež veriť a dúfať, že pán Slavkovský to všetko myslel iba ako prázdnu vyhrážku bez premyslenia, čo píše.

O celom incidente sa snažíme zistiť viac informácií a požiadali sme o vyjadrenie Lesy Slovenskej republiky i Slovenský poľovnícky zväz. Nové informácie vám prinesieme na našom webe.

Pre zlepšenie nálady video na záver:

Když

Když si jdete jen tak zastřílet…

Uverejnil používateľ Tlačítko "Semtele" Nedeľa 4. novembra 2018

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu