Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Vyjadrenie Rojčeka k vyhrážkam lesníka: Nerozumiem, prečo nás bikerov majú stále niektorí za neohľaduplných

Stretol som sa už s veľmi veľa lesníkmi, s ktorými som sa normálne porozprával, niektorí nás dokonca podporujú. Ako je však v dnešnej dobe možné, že sa legálne a bez problémov dostane k zbrani človek, ktorého nie len že napadne to, že by zastrelil človeka preto, lebo šiel na bicykli, ale že sa ešte pochváli na internete s tým, že by to aj naozaj urobil, píše Adam Rojček.
Martin Sarvaš

Foto: koláž; Unsplash - Sebastian Pociecha / Instagram - @adam.rojcek

Slovenskému majstrovi v zjazde Adamovi Rojčekovi sa vyhrážal lesník zastrelením: „Máš šťastie, že pod dorčinou som nemal svoju fujaru .30-06, to by si už nerozchodil.“

Adam Rojček sa k incidentu vyjadril:

Mrzí má, že musím písať takýto príspevok, ale bohužiaľ je to na Slovensku realita. Včera mi napísal p. Slavkovský nie úplne pekný odkaz, kde nepriamo naznačil, že som mal šťastie pri zjazde z Kráľovej Hole, inak by zrejme použil svoju pušku, ktorú pravdepodobne získal legálne a tým pádom je aj držiteľom zbrojného pásu.

Prečítajte si tiež

Pri tomto má napádajú dve otázky. Ako je v dnešnej dobe možné, že sa legálne a bez problémov dostane k zbrani človek, ktorého nie len že napadne to, že by zastrelil človeka preto, lebo šiel na bicykli, ale že sa ešte pochváli na internete s tým, že by to aj naozaj urobil. Druhá je tá, že nerozumiem tomu, prečo nás (bikerov) majú stále niektorí ľudia zaškatuľkovaných ako neohľaduplných hajzlov, ktorí sa spúšťajú dole kopcom len preto, aby spôsobovali škodu.

Týmto nechcem hádzať všetkých lesníkov do jedného vreca, stretol som sa už s veľmi veľa lesníkmi, s ktorými som sa normálne porozprával, niektorí nás dokonca podporujú, pretože každý nezaujatý človek uzná, že lesu nespôsobujeme nič, čo by ho poškodzovalo. Pár ľudí na to reagovalo tak, že je to bežná vec a nemám sa nad tým ani pozastavovať. Ja mám na to opačný názor a práveže si myslím, že je to téma ktorá je v posledných mesiacoch dosť často rozoberaná.

Prečítajte si tiež

Pred pár mesiacmi vo Francúzsku poľovník zabil bikera. Zrejme to bola nehoda, keďže sa poľovník po zistení, že to bol človek, zrútil. Čo však nehoda nebola, je prípad z mája tohto roka, kedy pri jazde lesom zomrel 54 ročný muž, otec dvoch dievčat, kvôli nastraženému oceľovému lanku, ktoré natiahol nejaký chudák, keďže cestička bola často frekventovaná cyklistami. Stalo sa to na Slovensku, takže to nieje téma, ktorá by sa nás netýkala. Niesom žiadny bonzák, ale už len preto, aby sme predišli takýmto ďalším tragédiám som rád že sa to zmedializovalo a dúfajme, že sa s tým bude dať niečo urobiť.

Vyjadrenie Adama Rojčeka na Facebooku.

O celom incidente sa snažíme zistiť viac informácií a požiadali sme o vyjadrenie Lesy Slovenskej republiky i Slovenský poľovnícky zväz. Nové informácie vám prinesieme na našom webe.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu