Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Bicykle profesionálnych cyklistov

Majstrovský Canyon Aeroad CFR Mathieu van der Poela v sezóne 2024 (foto, detaily, špecifikácia)

Už minulý rok vymenil Van der Poel červený dizajn za biely, a v sezóne 2024 na biely rám pribudli dúhové pruhy pre majstra sveta.
Martin Sarvaš

Mathieu van der Poel vyhral minulý rok po neuveriteľnom výkone a 22-kilometrovom sóle Majstrovstvá sveta, a to aj napriek pádu v závere.

Svetový šampión dostal od Canyonu, s ktorým nedávno podpísal bezprecedentný 10-ročný kontrakt, špeciálnu edíciu pretekárskeho špeciálu.

Ide však skôr o minimalistické zdôraznenie titulu majstra sveta, keďže rám je takmer celý biely a dopĺňa ho len jeden dúhový prvok na vrchných vzperách zadnej stavby.

29-ročný Holanďan si na svojom majstrovskom špeciáli už pripísal aj svoje prvé veľké víťazstvo, keď si na monumente Okolo Flámska pripísal už svoju tretiu výhru v kariére.

Na ráme Aeroad CFR Disc vo veľkosti L má Mathieu van der Poel kompletnú sadu 12-rýchlostnného radenia Shimano Dura-Ace Di2 9250 s prevodníkmi s rozsahom 54/40 a na karbónových kolesách Shimano C60 má obuté 30 mm bezdušové plášte Vittoria Corsa Pro Graphene.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

Zaujímavé je, že aj keď je v súčasnosti veľkým trendom jazdiť s kratšími kľukami, čo môže priniesť určité výhody v efektivite prenosu sily a lepšej aerodynamickej polohe, Van der Poel aj naďalej zostáva pri 172,5-milimetrových kľukách, s ktorými jazdil aj predošlé roky.

Hmotnosť Van der Poelovho bicykla sa pohybuje okolo 7,4 kg, v závislosti od druhu kolies a plášťov, ktoré sa môžu obmienať pri rôznom profile trate či teréne, ktorý obsahuje trasa pretekov.

Majstrovský Canyon Aeroad CFR Disc Mathieu van der Poela v sezóne 2024

Canyon Aeroad CFR Mathieu van der Poela v sezóne 2024. Foto: Alpecin Cycling

Špecifikácia

  • Rám: Canyon Aeroad CFR Disc
  • Veľkosť rámu: L / 56 cm
  • Vidlica: Canyon FK0060 CF Disc
  • Brzdové / radiace páky: Shimano Dura-Ace Di2 9250, 2×12
  • Brzdy: Shimano Dura-Ace BR-R9270
  • Prešmyk: Shimano Dura-Ace Di2 FD-R9250
  • Prehadzovačka: Shimano Dura-Ace Di2 RD-R9250, 12-speed
  • Kazeta: Shimano Dura-Ace HYPERGLIDE+ CS-R9200, 11-28
  • Reťaz: Shimano XTR CN-M9100
  • Kľuky: Shimano Dura-Ace Di2 FC-R9200 PM s integrovaným obojstranným powermetrom; 172,5mm
  • Stredové zloženie: Shimano Pressfit BB92
  • Kolesá: Shimano C60
  • Plášte: Vittoria Corsa Pro Graphene 30 mm, bezdušové
  • Riadidlá: Integrovaný kokpit Aeroad CP0018, predstavec 130mm
  • Omotávka: Selle Italia
  • Pedále: Shimano Dura-Ace PD–R9100
  • Sedlo: Selle Italia Flite Superflow
  • Sedlovka: Canyon SP0046 Aero
  • Držiaky na fľašku: Elite
  • Cyklopočítač: Wahoo Elemnt Roam

Rozmery a hmotnosť

  • Hmotnosť: 7,4 kg
  • Dĺžka kľúk: 172,5 mm
  • Šírka riadidiel: 410 mm
  • Veľkosť rámu: L (56cm)
  • Vrchná rámová trubka (efektívna): 572mm
  • Sedlová trubka: 563 mm
  • Sedlový uhol: 73.5°
  • Hlavová trubka: 167 mm
  • Hlavový uhol: 73,25 °
  • Zadná stavba (spodné vzpery): 410 mm
  • BB drop: 73 mm
  • Rázvor kolies: 1,002 mm
  • Trail: 56,5 mm
  • Výška rámu (standover): 834 mm

Aktuality

18:37 Tadej Pogačar dosiahol štvrté etapové víťazstvo a suverénne vyhral celkovú klasifikáciu Okolo Romandie.

Florian Lipowitz sa snažil o útoky, avšak majstra sveta sa nezbavil a musel sa uspokojiť s druhým miestom v poslednej etape aj celkovom poradí. Tretí finišoval Primož Roglič.

Včera 17:10 Tadej Pogačar vyhral kráľovskú etapu Okolo Romandie a upevnil si vedenie v celkovom poradí.

Florian Lipowitz skončil druhý a Pablo Castrillo vybojoval tretie miesto takmer dve minúty za majstrom sveta.

Včera 15:52 Sina Frei využila tímovú prevahu Specialized a v Južnej Kórei vyhrala prvé preteky Svetového pohára v XCC.

Specialized nadviazal na taktiku, ktorú v minulej sezóne často používal v mužských pretekoch. V ženskom short tracku v MONA YongPyong z nej napokon najviac vyťažila Sina Frei.

Včera 15:20 Mathis Azzaro zvládol chaotické preteky a vyhral úvodné kolo Svetového pohára v short tracku.

Úvodný short track mužov priniesol neprehľadný priebeh a minimálne rozdiely medzi favoritmi. Azzaro napokon zvíťazil o jedinú sekundu pred Avondettom.

Včera 14:41 Vali Höll pokračuje v dominancii aj v roku 2026. Sezónu Svetového pohára otvorila víťazstvom v Južnej Kórei.

Rakúska pretekárka zvíťazila na nezvyčajnej trati v MONA YongPyong napriek tomu, že si na sypkom povrchu nevšimla defekt.

Zavrieť reklamu