Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche

Preteky Strade Bianche sa po prvýkrát sa uskutočnili v roku 2007, a odvtedy sa stali jednou z najobľúbenejších a najprestížnejších udalostí v cyklistickom kalendári.

Charakteristickým znakom Strade Bianche sú jeho úseky s bielymi štrkovými cestami („strade bianche“), po ktorých sú preteky pomenované. Tieto úseky dodávajú pretekom jedinečný charakter a predstavujú veľkú technickú aj fyzickú výzvu pre jazdcov.

Trasa pretekov vedie cez malebnú krajinu Toskánska, pričom tohtoročná trasa bude najťažšia vo svojej histórii, keďže organizátori by chceli, aby sa stali preteky Strade Bianche šiestym cyklistickým monumentom.

Významnou črtou pretekov je aj ich záverečný dojazd do historického centra mesta Siena, ktorý vyvrcholí strmým stúpaním na námestie Piazza del Campo.

Na Strade Bianche dosiahol výborné výsledky aj Peter Sagan, aj keď nikdy sa mu nepodarilo vyhrať. Najbližšie k víťazstvu bol v rokoch 2013 a 2014, no v oboch prípadoch skončil na druhom mieste.

V roku 2013 však pracoval pre tímového kolegu Morena Mosera, ktorý sa stal víťazom a o rok neskôr porazil Sagana Michał Kwiatkowski, s ktorým išiel v úniku posledných 20 kilometrov, no na útok Poliaka 400 metrov pred cieľom už nedokázal zareagovať a finišoval opäť druhý.

Najlepší jazdci v histórii Strade Bianche

Aktuality

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Zavrieť reklamu