Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pád Petra Sagana, Armstrong a výchovné zaucho fanúšikovi: 10 príbehov, ktoré najviac zaujali čitateľov Bikeru v roku 2023

Najčítanejším príspevkom na našom webe sa v roku 2023 stala analýza pádu Petra Sagana v šprinte na Majstrovstvách Slovenska.
Martin Sarvaš
Pád Petra Sagana, Armstrong a výchovné zaucho fanúšikovi: 10 príbehov, ktoré najviac zaujali čitateľov Bikeru v roku 2023

Rok 2023 prešiel rýchlo ako Tom Pidcock v zjazde na Tour de France. O pár dní sa začne nová sezóna plná zmien v profesionálnom pelotóne a plná očakávaní po mnohých prestupoch a zmenách v tímoch.

Aj keď zverejňujeme na našom webe www.biker.sk príspevky z rôznych disciplín cyklistiky, príbehy z cestnej cyklistiky sú aj naďalej najsledovanejšie.

Pozreli sme sa na štatistiky za rok 2023 a vybrali sme 10 článkov, ktoré mali v tomto roku najväčšiu návštevnosť.

10. Lance Armstrong: Nechápem, prečo Vingegaard necháva svoj tím celý deň jazdiť s Pogačarom v závese

Aj napriek tomu, že sa priznal k dopingu, patrí Lance Armstrong svojim spôsobom medzi najväčšie legendy cyklistiky. V súčasnosti sa okrem iného venuje aj komentovaniu diania v profesionálnom pelotóne a počas Tour de France si neodpustil poznámku na taktiku tímu Jumbo-Visma.

9. Video: Fanúšik natočil moment, keď Mathieu van der Poel vytlačil a zhodil Johna Degenkolba

Mathieu van der Poel vytlačil a zhodil Johna Degenkolba v závere monumentu Paríž-Roubaix, ktoré Van der Poel neskôr vyhral. 34-ročný Nemec mal na Paríž-Roubaix skvelý deň, zjavne má dobrú formu a podarilo sa mu dostať sa v závere pretekov do vedúcej skupiny. Po páde v predposlednom sektore však napokon skončil na siedmom mieste.

8. Video: Jasper Philipsen úmyselne zablokoval jazdca, ktorý sa snažil dostať do úniku

Jasper Philipsen si tento rok na Tour de France nevytvoril veľmi dobré meno, aj keď bol najlepším šprintérom a vyhral zelený dres. Počas 18. etapy Tour de France 2023 zaútočil z pelotónu Pascal Eenkhoorn, ktorý sa snažil dostať k tímovému kolegovi v úniku. To sa však nepáčilo Philipsenovi v zelenom drese, ktorý ho nebezpečným spôsobom vytlačil.

7. Koľko vážia najlepšie cestné bicykle na Tour de France 2023?

Najľahší bicykel z pelotónu na Tour de France 2023 bol prototyp Factor 02 VAM, zatiaľ čo najťažší bicykel mal Mathieu van der Poel.

6. Ako je možné, že Jonas Vingegaard vyhral časovku na Tour de France takým obrovským rozdielom?

Jonas Vingegaard predviedol na Tour de France v 22,4 km dlhej individuálnej časovke neuveriteľný výkon a dokázal poraziť druhého najrýchlejšieho Tadeja Pogačara až o 1:38 minúty. Ako je to možné?

Bohužiaľ, častá odpoveď fanúšikov i nefanúšikov cyklistiky je „doping“. V skutočnosti však predchádzala víťazstvu Vingegaarda v časovke dlhá príprava, plánovanie stratégie a špecializované tréningy.

5. Video: Pello Bilbao dal výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu na Tour de France

Pello Bilbao dal počas Tour de France výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu na Tour de France. Divák totiž blokoval cestu pretekárovi tím Bahrain-Victorious, ktorý bojoval o cenné sekundy v kráľovskej etape.

4. Ako vyhral Peter Sagan Paríž – Roubaix 2018

Bolo 30 km do cieľa, Peter Sagan išiel v úniku, keď si zrazu vypýtal z tímového auta imbusák a za jazdy si dotiahol predstavec. Víťazstvo Petra Sagana na Paríž – Roubaix 2018 patrí medzi jeho najväčšie úspechy v kariére, a keďže sezóna 2023 bola jeho poslednou v profesionálnom pelotóne, tento príbeh si zjavne radi pripomínajú aj naši čitatelia.

3. Nevideli sme ani hovno, nie sme opice v cirkuse, povedal nahnevaný Remco Evenepoel po časovke na Vuelte

Mnohí pretekári boli po úvodnej tímovej časovke na Vuelte veľmi nahnevaní, pretože štartovali v hustom daždi a tme, čo spôsobilo veľmi slabú viditeľnosť a veľa pádov. Nahnevaný Remco Evenepoel kritizoval organizátorov za podmienky, ktoré obhajca titulu označil za „extrémne nebezpečné“.

2. Tour de France na historických fotkách z rokov 1903 – 1994

Boli časy, kedy cyklisti na Tour de France považovali cigarety a alkohol za látky, ktoré im pomôžu vo výkone. Pozrite si, ako to vyzeralo na Tour od vzniku pred 120 rokmi.

1. Mali Štočeka diskvalifikovať? Analýza pádu Petra Sagana v šprinte na Majstrovstvách Slovenska

Načítanejším príspevkom roku 2023 sa stala na našom webe analýza pádu Petra Sagana v šprinte na Majstrovstvách Slovenska spolu s fotogalériou, v ktorej je 11 fotografií z pádu Petra Sagana. Išlo o kontroverzný moment, keď tesne pred cieľom Matú Štoček vybočil asi o meter zo svojej dráhy šprintu, čím vytlačil Petra Sagana.

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Zavrieť reklamu