Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nevideli sme ani hovno, nie sme opice v cirkuse, povedal nahnevaný Remco Evenepoel po časovke na Vuelte

Mnohí pretekári boli po časovke veľmi nahnevaní, pretože štartovali v hustom daždi a tme, čo spôsobilo veľmi slabú viditeľnosť a veľa pádov.
Martin Sarvaš
1. etapa Vuelta a España 2023. Foto: Charly López / A.S.O.

Nahnevaný Remco Evenepoel po úvodnej tímovej časovke kritizoval organizátorov pretekov Vuelta a España za podmienky, ktoré obhajca titulu označil za „extrémne nebezpečné“.

Preteky poznačil hustý dážď, kvôli ktorému museli jazdiť pretekári na mokrých a šmykľavých cestách veľmi opatrne, ale aj napriek tomu skončilo mnoho jazdcov na zemi.

Okrem toho štartovali posledné tímy za tmy, čo im ešte výrazne sťažilo viditeľnosť na trati.

Evenepoel bol po pretekoch zjavne veľmi nahnevaný: „Mali sme na to celý deň a išli sme až večer. Dážď je dážď. To neovplyvníte, ale jazdiť za tmy je naozaj nezmysel.“

„Nevideli sme ani hovno, nie sme opice v cirkuse,“ povedal mladý Belgičan ihneď po dojazde do cieľa.

„Sme na pretekoch na to, aby sme pretekali, takže sme museli veľmi riskovať. Podľa mňa je to skutočne hlúposť. Organizátori by sa mali zamyslieť nad tým, aké to bolo nebezpečné.“

Tím Soudal-QuickStep s Evenepoelom skončil na štvrtom mieste so stratou šiestich sekúnd. Na náročné podmienky doplatil jeden z najväčších favoritov tím Jumbo-Visma, ktorý skončil až na 11. mieste s výraznou stratou 32 sekúnd na víťazný tím dsm-firmenich.

„Určite ma budú kritizovať, že som to povedal, ale je to nebezpečné. Je to ako jazdiť s autom rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu v úplnej tme na diaľnici bez zapnutých svetiel,“ dodal Evenepoel.

Rozhovor s Remcom Evenepoelom:

Časovku nedokončil Laurens De Plus (Ineos Grenadiers), ktorý nepríjemne spadol pred vjazdom do zákruty.

Pád Laureaas De Plusa:

 

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu