Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Zaklopal na dvere a išiel na veľkú potrebu. Škóti pomohli Mathieu van der Poelovi k majstrovskému titulu

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike prerušil protest a takmer hodinovú pauzu využil Holanďan veľmi prakticky. "Bez ich pomoci by som nemohol pokračovať v pretekaní," vyjadril sa Van der Poel.
Martin Sarvaš
Zaklopal na dvere a išiel na veľkú potrebu. Škóti pomohli Mathieu van der Poelovi k majstrovskému titulu

Mathieu van der Poel predviedol na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike neuveriteľný výkon a dúhový dres získal po dominantnom 22-kilometrovom sóle, a nezastavil ho ani nepríjemný pád 16,5 km pred koncom.

Jeho víťazstvu však predchádzal nielen obdivuhodný výkon na extrémne náročných pretekoch, ale aj zaujímavý moment, ktorý prišiel počas takmer hodinovej pauzy, ktorú spôsobil protest.

Jazdci museli takmer hodinu stáť a čakať, kým polícia „odlepí“ ruky demonštrantov z cesty, po ktorej prechádzala trať svetového šampionátu.

Zatiaľ čo jazdci na čele pelotónu mali sústredené pohľady bez emócií, Mathieu van der Poel bol na konci hlavného balíku, uvoľnený a s úsmevom na tvári.

A niet divu, že bol uvoľnený, keďže pauzu využil doslova na uvoľnenie.

Mathieu van der Poel totiž zaklopal na dvere lokálnym obyvateľom, aby využil ich toaletu na veľkú potrebu.

„Bez ich pomoci by som nemohol pokračovať“

„Je to neuveriteľné, som prvým holandským majstrom sveta po 38 rokoch. Bol to bláznivý deň. Ale k najdôležitejšej časti sa musím vrátiť do polovice pretekov,“ povedal Van der Poel pre holandskú televíziu.

„Musím odovzdať veľkú masívnu správu. Musel som zaklopať na dvere domu pri ceste. Naozaj im dlhujem a chcel by som sa im veľmi poďakovať. Bez ich pomoci by som nemohol pokračovať v pretekaní,“ vyjadril Van der Poel vďaku po pretekoch.

„Boli to najväčšie preteky v mojom živote a od týchto ľudí bolo veľmi milé, že ma pustili do svojho domu a nechali ma sedieť na ich záchode,“ dodal čerstvý majster sveta v cestnej cyklistike.

Bol mimoriadne zdvorilý a veľmi vďačný

„Boli sme nadšení, že sme mu mohli akokoľvek pomôcť. Všetko, čo sme urobili, bolo ponúknuť trochu pohostinnosti, čo by sme vždy urobili. Ktorýkoľvek zo susedov by urobil to isté. Cítili sme, že je to trochu núdzové,“ opísal Davie Findley, ktorý pustil Van der Poela do svojej domácnosti.

„Bol to taký milý chlapík, mimoriadne zdvorilý a bol veľmi vďačný. Nakoniec sme mali u nás štyroch chalanov z Holandska,“ povedal.

„Myslím si, že len využili prestávku v pretekoch a užívali si zvyšok, kým sa sústredili na reštart. Počul som, že Mathieu mal pre nás veľmi peknú správu. Rád by som mu povedal, že je veľmi vítaný a som nadšený, že sme mu aj tak mohli pomôcť.“

„Úprimne povedané, je to všetko trochu surrealistické, pretože sme si vedomí toho, aké masívne preteky to boli a incident s demonštrantmi urobil z nášho domu skutočný stredobod svetových správ na asi hodinu,“ dodal Davie Findley.

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu