Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 6. etapy Tour de France 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Martin Sarvaš
Detaily 6. etapy Tour de France 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

6. etapa Tour de France 2023: Tarbes → Cauterets-Cambasque | 144,9 km | 3894 m | horská

Tarbes → Cauterets-Cambasque

  • Dátum: 6. júla
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 144,9 km
  • Prevýšenie: 3894 m
  • Štart: 13:10 hod
  • Očakávaný koniec: 17:10 hod

Hovorí riaditeľ Thierry Gouvenou:

Čaká nás veľkolepá pyrenejská etapa, hoci sa môže zdať, že pomerne krátka. Zvládnuť kombináciu stúpaní na Aspin a Tourmalet nebude malina. V cieľovom kopci bude najtvrdších posledných päť kilometrov.

Po Cauterets by sa jazdcom malo ísť pomerne ľahko, no v nájazde na náhornú plošinu Cambasque sa to pritvrdí. Záverečná časť je ideálna na útoky a môžeme sa v nej tešiť na ukážku sily.

Zaútočí niekto na Tourmalete? Išlo by o riskantný krok, najmä ak vezmeme do úvahy počiatočné štádium Tour, pretože za ním sa nachádza údolie, v ktorom často fúka protivietor, a, samozrejme, príde aj cieľové stúpanie.

Najväčší favoriti

*** Tadej Pogačar, Mattias Skjelmose, Pello Bilbao, Jonas Vingegaard
** Tom Pidcock, Giulio Ciccone, Julian Alaphilippe, Neilson Powless
* Rui Costa, Felix Gall, Matteo Jorgenson, Georg Zimmermann, Ruben Guerreiro

Dôležité čísla

  • 17,1: Presne toľko kilometrov čaká jazdcov v stúpaní na Tourmalet.
  • 2001: V tomto roku Španiel Roberto Laiseka (na fotografii) zvíťazil v 141,5 km dlhej etape z Tarbes do Luz Ardiden. Získal tiež tri etapové víťazstvá na Vuelte.

Mapa

Detaily všetkých etáp Tour de France 2023

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu