Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 13. etapy Tour de France 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Martin Sarvaš
Detaily 13. etapy Tour de France 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

13. etapa Tour de France 2023: Châtillon-Sur-Chalaronne → Grand Colombier | 137,8 km | 2413 m | horská

Châtillon-Sur-Chalaronne → Grand Colombier

  • Dátum: 14. júla
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 137,8 km
  • Prevýšenie: 2413 m
  • Štart: 13:45 hod
  • Očakávaný koniec: 17:15 hod

Hovorí riaditeľ Thierry Gouvenou:

Trasa tohtoročnej Tour vedie cez všetkých päť významných horských masívov, čo len potvrdzuje, aký nezvyčajný dôraz kladie tentoraz na hory.

Po prejazde Pyrenejami a Centrálnym masívom a predtým, ako sa presunieme do Álp a Vogéz, zamierime do pohoria Jura, kde pretekári absolvujú Grand Colombier, tentoraz však k jeho úpätiu dorazia z inej strany.

V roku 2020 sme zvolili náročnú etapu s dojazdom na kopci, v ktorej si to napokon o víťazstvo rozdali v špurte Tadej Pogačar a Primož Roglič.

V tomto ročníku to bude čistokrvný výstup na Grand Colombier, pričom pretekárov pred ním nečakajú žiadne prekážky. Nie je to však hocijaké stúpanie: Dĺžka 17,4 km s priemerným sklonom 7,1 % určite nie je málo!

Najväčší favoriti

*** Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard
** David Gaudu, Pello Bilbao, Jai Hindley,
* Giulio Ciccone, Thibaut Pinot, Ion Izagirre, Mattias Skjelmose

Dôležité čísla

  • 7,1 %: Priemerný sklon 17,4 km dlhého stúpania na Grand Colombier.
  • 2012: V tomto roku viedla cez Grand Colombier prvýkrát Tour. Vrchol ako prvý preťal Francúz Thomas Voeckler a vedúcu pozíciu si udržal až do cieľa tejto 16. etapy.

Mapa

Detaily všetkých etáp Tour de France 2023

Aktuality

14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Zavrieť reklamu