Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 14. etapy Tour de France 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Martin Sarvaš
Detaily 14. etapy Tour de France 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

14. etapa Tour de France 2023: Annemasse → Morzine les Portes du Soleil | 151,8 km | 4281 m | horská

Annemasse → Morzine les Portes du Soleil

  • Dátum: 15. júla
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 151,8 km
  • Prevýšenie: 4281 m
  • Štart: 13:05 hod
  • Očakávaný koniec: 17:20 hod

Hovorí riaditeľ Thierry Gouvenou:

Táto etapa je pomerne krátka, ale jazdci zdolajú 4 100 výškových metrov. V jej úvodných fázach sa budú predháňať v menej známych stúpaniach Col de Cou a Col du Feu v okolí Ženevského jazera.

Ani nasledujúce stúpanie na Col de la Ramaz nie je obzvlášť náročné, ale nachádza sa tam niekoľko veľmi strmých úsekov, ktoré lídrom preriedia rady domestikov.

Záverečný kopec Joux Plane je úplne iná káva. Nie je úplne dlhý či vysoký, ale napácha nemalé škody. Favoriti na celkové poradie môžu nabrať straty, ak si nepostrážia rýchly technický zjazd v závere.

Najväčší favoriti

*** Tom Pidcock, Julian Alaphilippe, Marc Soler, Giulio Ciccone
** Tadej Pogacar, Romain Bardet, Pello Bilbao, Simon Yates
* Jonas Vingegaard, Ion Izagirre, Richard Carapaz, David Gaudu

Dôležité čísla

  • 1988: Kolumbijčan Fabio Parra (na fotografii) obsadil aj vďaka víťazstvu v horskej etape do Morzine v tomto roku v celkovej klasifikácii tretie miesto. O tri roky skôr tam triumfoval Parrov krajan Luis Herrera.
  • 22: Morzine bude dejiskom Tour už 22-krát.

Mapa

Detaily všetkých etáp Tour de France 2023

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu