Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Birell Bikefest 2023: Stanislav Sehnal a Simona Kuchyňková vyhrali Scott enduro race v Kálnici (+galéria)

V ženách dominovala Simona Kuchyňková, ktorá vyhrala s obrovským náskokom.
Matúš Bušík
Birell Bikefest 2023: Stanislav Sehnal a Simona Kuchyňková vyhrali Scott enduro race v Kálnici (+galéria)

Viac než 250 pretekárov si zmeralo sily na trati pozostávajúcej zo 6 rýchlostných skúšok. Enduro preverí vaši technické zručnosti, ale aj kondíciu. Je to azda najkomplexnejšia disciplína horskej cyklistiky.

Trať pretekov merala takmer 30 km a pretekári na nej nastúpali cez 1000 výškových metrov. Preteky sú prvým kolom slovenského pohára v endure SPEN a zúčastnila sa ich kompletná slovenská špička. Mohli sme teda očakávať naozaj vyrovnané preteky na vysokej úrovni.

A ako to dopadlo?

V elitnej kategórii bol najrýchlejším jazdcom Čech Stanislav Sehnal z tímu Kellys Factory team, ktorý dosiahol celkový čas 11:17,69 min. Preteky ovládol druhýkrát po sebe.

Na druhom mieste za ním skončil slovenský jazdec Martin Knapec (CTM Racing Team) so stratou 6,5 sekundy. Medzinárodné pódium doplnil Poliak Jakub Sidzina, so stratou 26 sekúnd na víťaza.

Foto: Max Čistý

V kategórii U21 bol najrýchlejším v Kálnici Adam Maxa, ktorý dosiahol čas 11:27 minút. Na druhom mieste sa umiestnil Maroš Krupa a pódium uzavrel Patrik Chomist.

Medzi najskúsenejšími jazdcami kategórie masters bol najrýchlejším jazdcom Martin Brozman z Weldtite Cyklo Turiec, ktorý dosiahol výsledný čas 12:14,5. Na druhom mieste skončil v pretekoch Peter Drábik so stratou 8 sekúnd a tretie miesto si vyjazdil Poliak Roman Kwasny.

Medzi e-bikermi sa na pódium prepracovali dvaja jazdci z CTM Racing teamu. Denis Kohút vyhral s výsledným časom 11:21,93 min. Na druhom mieste sa umiestnil Filip Zeman (Okoeverywhere Racing) a tretí bol mladý Richard Tandara.

V ženách sa prekvapenie nekonalo. Preteky vyhrala nezastaviteľná Simona Kuchyňková Okoeverywhere Racing s výsledným časom 12:50,01. Pred druhou Pavlou Balíkovou malá náskok takmer 1:30 min. Na treťom mieste sa umiestnila Kristína Galušková.

Foto: Max Čistý

V rámci Scott enduro race sa odjazdil aj Biker enduro challenge. Išlo v podstate o hobby kategórie. Pretekári jazdili na skrátenej trati s piatimi rýchlostnými skúškami.

Mužskú kategóriu vyhral Oliver Drábik pred Marekom Vrankom a Milanom Držíkom.

V ženách bola najrýchlejšou Vladimíra Rozokova s časom 12:19,1. Na druhom mieste skončila Vanesa Šatková a tretie miesto si vyjazdila Anna Selecká.

Kompletné výsledky pretekov Scott enduro race nájdete na stránke www.sportsofttiming.sk.

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu