Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 5. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

V poradí tretia etapa, v ktorej sa očakáva dojazd v hromadnom šprinte, má dĺžku 176 km a prevýšenie 2180 m.
Martin Sarvaš
Detaily 5. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

5. etapa Giro d'Italia 2024: Genova - Lucca | kopcovitá | 176 km | 2180 m

Genova → Lucca

  • Dátum: 8. máj 2024
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 176 km
  • Prevýšenie: 2180 m

Prvých 60 kilometrov 5. etapy Giro d’Italia 2024 je v znamení série stúpaní. Stredná časť pretekov ide po rovinatom teréne až po 3-kilometrové stúpanie s priemerným sklonom 4,3 % Montemagno, po ktorom nasleduje 19-kilometrové mierne klesanie až do cieľa.

V úvodnej fáze pretekov jazdci vystúpia na Ruta (3,7 km / 6,8 %), Sanctuario della Madonna delle Grazie (3,9 km / 4 %) a Passo del Bracco (15,2 km / 3,9 %). Od silných šprintérov sa neočakáva, že budú bojovať v kopcoch, ale menej univerzálni šprintéri ako Jakobsen môžu byť oslabení.

Po zjazde z Bracca zostáva trasa desiatky kilometrov rovinatá a poslednou prekážkou dňa bude stúpanie na Montemagno (3 km / 4,3 %), ktoré sa nachádza 19 km pred cieľom, čo znamená dostatok času na to, aby sa pelotón spojil, ak by v kopci niektorí jazdci zaostali.

V závere sa očakáva dojazd v hromadnom šprint. Predošlé dva šprinty vyhrali Jonathan Milan resp. Tim Merlier, ale po výhre pôjdu určite aj Olav Kooij, Danny van Poppel, Kaden Groves, Caleb Ewan či Fernando Gaviria.

Najväčší favoriti

*** Olav Kooij, Jonathan Milan, Tim Merlier
** Danny van Poppel, Kaden Groves, Caleb Ewan
* Fernando Gaviria, Fabio Jakobsen, Alberto Dainese, Laurence Pithie

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu