Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan sa tesne vyhol hrozivému pádu v šprinte úvodnej etapy Okolo Maďarska

Víťazom etapy sa stal Sam Welsford pred Samuelom Quarantaom a Jakubom Mareczkom. Sagan dostal v záverečných kilometroch defekt, kvôli ktorému stratil dobrú pozíciu na čele pelotónu a nakoniec finišoval na 18. mieste.
Martin Sarvaš
Peter Sagan sa tesne vyhol hrozivému pádu v šprinte úvodnej etapy Okolo Maďarska

Peter Sagan (Pierre Baguette Cycling) absolvoval úvodnú etapu pretekov Okolo Maďarska, v ktorej skončil na 18. mieste.

Víťazom sa stal Sam Welsford (BORA-hansgrohe) pred Samuelom Quarantaom (MBH Bank Colpack Ballan) a Jakubom Mareczkom (Team corratec – Vini Fantini).

Záverečný šprint poznačil hrozivý hromadný pád vo vysokej rýchlosti, ktorému sa trojnásobný majster sveta len tesne vyhol, zatiaľ čo Saganov slovenský tímový kolega z Pierre Baguette Cycling Andrej Líška prešiel cieľom na úctyhodnom ôsmom mieste.

Sagan mal v záverečných kilometroch dobrú pozíciu a držal sa na čele pelotónu pri Markovi Cavendishovi (Astana Qazaqstan), ale 7 km pred cieľom dostal defekt na prednom kolese, ktoré mu museli vymeniť a musel dobiehať hlavnú skupinu.

Saganovi sa síce podarilo dostať do pelotónu, ale nebol v dobrej pozícii do záverečného šprintu a po hromadnom páde, ktorý sa odohral priamo za ním, svoj šprint nakoniec vypustil a prešiel cieľovou čiarou na 18. mieste.

Skvelý výkon predviedol v prvej etape Okolo Maďarska aj český jazdec tímu Pierre Baguette Cycling Martin Voltr, ktorý sa dostal do úniku štyroch jazdcov a v závere išiel na čele osamote, pričom na šprintérskych prémiách sa mu podarilo získať 11 bodov do súťaže šprintérov a sedem sekúnd do celkovej klasifikácie.

Celkové hodnotenie vedie Sam Welsford vďaka víťazstvu a desiatim bonusovým sekundám na cieľovej čiare. Martin Voltr je priebežne na druhom mieste so stratou troch sekúnd na austrálskeho šprintéra a za skvelý výkon v úniku dostal ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca etapy.

Hromadný pád v šprinte 1. etapy Okolo Maďarska:

Výsledky 1. etapy Okolo Maďarska 2024

Aktuality

10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

Včera 17:29 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Zavrieť reklamu