Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jonathan Milan predviedol skvelý šprint a vyhral štvrtú etapu Giro d’Italia

Milan vyhral etapu v štýle monumentu Miláno-San Remo pred Kadenom Grovesom a Philom Bauhausom.
Martin Sarvaš
Jonathan Milan predviedol skvelý šprint a vyhral štvrtú etapu Giro d’Italia

4. etapa Giro d’Italia 2024

Jonathan Milan (Lidl-Trek) dosiahol víťazstvo v hromadnom šprinte v štvrtej etape Giro d’Italia. Na druhom mieste skončil Kaden Groves (Alpecin – Deceuninck) a tretí finišoval Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious).

V rozhodujúcom stúpaní Capo Mele, ktoré sa končilo 2,5 km pred cieľom, zaútočil Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) a podarilo sa mu vytvoriť 6-sekundový náskok pred pelotónom, ale na cieľovej rovinke ho vďaka skvelej práci jazdcov tímu Lidl-Trek, pelotón dobehol a išlo sa do šprintu.

23-ročný Talian predviedol veľmi dlhý, ale suverénne najlepší šprint, pripísal si svoje deviate profesionálne víťazstvo a oblečie sa do cyklamenového dresu lídra bodovacej súťaže.

Situácia v celkovej klasifikácii sa nezmenila a Tadej Pogačar (UAE Emirates) v ružovom drese vedie o 46 sekúnd pred druhým Thomasom a tretí Daniel Martinez (Bora-Hansgrohe) zaostáva o 47 sekúnd.

Do úniku sa dostali v úvode etapy traja jazdci – Francisco Muñoz (Polti – Kometa), Lilian Calmejane (Intermarché – Wanty) a Stefan de Bod (EF Education – EasyPost). Na chvíľu sa k nim pridal aj Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ale po chvíli sa vrátil späť do pelotónu.

Muñoz a De Bod vydržali na čele najdlhšie a hlavná skupina ich dobehla až necelých 5 km pred cieľom, tesne pred vjazdom na rozhodujúce stúpanie Capo Mele.

Filippo Ganna sa pokúsil v stúpaní Capo Mele o záverečné sólo, ale pelotón ho tesne pred cieľom dobehol a v dojazde v hromadnom šprinte bol suverénne najrýchlejší Jonathan Milan.

Etapu poznačilo viacero nepríjemných pádov, ktoré spôsobili šmykľavé mokré cesty a z Gira musel po dvoch pádoch odstúpiť Biniam Girmay (Intermarché – Wanty), ktorý v predošlej etape vybojoval tretie miesto a mal veľké ambície na etapové víťazstvá.

Záverečný šprint:

Výsledky 4. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu