S mestskými zjazdovými pretekmi sa ako keby roztrhlo vrece a ďalšie sa konali v Taxco blízko Mexico City. Prinášame vám helmet cam video z trate natočené nám neznámym jazdcom. Jazdec pred ním na žiarivom Scotte však je Brendan Fairclough, ktorý celé preteky aj vyhral (ale len preto, že Filip Polc zatiaľ vyhrával zjazd cez budovu Red Bull Ride the Palace v bulharskej Sofii :) ). Celá trať je pomerne jednoduchá (pre chlapcov, čo to vedia), až kým neprídu skoky v záverečnej časti. Určite si na ne počkajte...

4/ Katie Holden 4:57.92

Určite si pozrite aj video z dvoch finálových hlinených skokov, ktoré natočil jeden z divákov. O break dance v podaní jazdcov na dopadoch nie je núdza. A kto nám vie do komentárov napísať meno bikera, ktorý pribehne s vejúcimi dlhými vlasmi do záberu o 2:39, si zaslúži nehynúcu slávu… 🙂

Včera 15:34 Video: Prvé kolo Slovenského pohára XCO v Drozdove poznačili extrémne podmienky na trati.

Pretekári to vôbec nemali ľahké a počas víkendu sa museli vysporiadať s náročnými podmienkami na trati. Dážď, blato a zima skúšali pretekárov, ktorí to naozaj nemali ľahké. Z víťazstva v elitných kategóriách sa tešili poľskí pretekári Filip Helta a Gabriela Wojtyla. Zo slovenských jazdcov skončili najlepšie Matej Ulík na druhom mieste a Tereza Kurnická, ktorá obsadila 7. priečku.

Včera 11:45 Tadej Pogačar ide na Giro d’Italia v silnej zostave s jasným cieľom vyhrať ružový dres.

Tím UAE Emirates zverejnil zostavu ôsmich jazdcov pre Giro: Tadej Pogačar, Mikkel Bjerg, Felix Grossschartner, Vegard Stake Laengen, Rafal Majka, Juan Sebastián Molano, Domen Novak a Rui Oliveira.

Včera 11:24 Quintanu nazvali „malou zasranou krysou“. Kolumbijčan reaguje na vyjadrenia Gerainta Thomasa a Luka Rowea.

Thomasa a Rowe vyjadrili v podcaste Watts Occurring názor, že Nairo Quintana „by nemal pretekať“. Dôvodom kritiky je jeho pozitívny test na zakázanú látku tramadol na Tour de France 2022.

29.04.2024 Alison Jackson vyhrala v šprinte druhú etapu Vuelta España Femenina, záver poznačili hromadné pády.

Na druhom mieste skončila Blanka Vas (SD Worx – Protime), ktorá sa tiež dostala do vedenia celkovej klasifikácie a tretia finišovala Karlijn Swinkels (UAE ADQ).

29.04.2024 Značka Nike sa stala osobným sponzorom cyklistky Demi Vollering.

„Uvedomujem si svoju úlohu v ženskej cyklistike a ženských športoch všeobecne,“ hovorí o novom partnerstve víťazka Tour de France Femmes.