Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Quintanu nazvali „malou zasranou krysou“. Kolumbijčan reaguje na vyjadrenia Gerainta Thomasa a Luka Rowea

Thomas a Rowe vyjadrili v podcaste Watts Occurring názor, že Nairo Quintana "by nemal pretekať". Dôvodom kritiky je jeho pozitívny test na zakázanú látku tramadol na Tour de France 2022. 
Martin Sarvaš
Quintanu nazvali „malou zasranou krysou“. Kolumbijčan reaguje na vyjadrenia Gerainta Thomasa a Luka Rowea

Dvojnásobný vicemajster Tour de France (2013 a 2015) a šampión Giro d’Italia (2014) a Vuelta a España (2016) Nairo Quintana mal v roku 2023 nechcenú pauzu od pretekania na najvyššej úrovni WorldTour po tom, ako predčasne skončil v tíme Arkéa- Samsic.

Dôvodom bol nález zakázanej látky tramadol vo vzorkách krvi odobratých počas Tour de France 2022.

Po roku bez zmluvy sa však Nairo Quintana napokon vrátil do tímu Movistar, v ktorom pôsobil osem rokov a dosiahol svoje najväčšie úspechy.

Jeho návrat do profesionálneho pelotónu však niektorí jazdci neprijali dobre, čo dali výrazne najavo aj tímoví kolegovia z Ineosu Geraint Thomas a Luka Rowe.

Thomasa a Rowe vyjadrili vo svojom podcaste Watts Occurring názor, že Nairo Quintana „by nemal pretekať“ a dokonca ho označili ako „malú zasranú krysu“ [little fucking rat]. Kritické vyjadrenie však po pár dňoch z podcastu vymazali.

Quintana: Viem, že niektorí ľudia ma majú radi a iní nie

34-ročný Kolumbijčan nedávno reagoval na kritiku: „Som si vedomý toho, že niektorí ľudia ma majú radi a iní nie. Urobil som pre svoju krajinu veľmi pekné veci a to je to, čo by malo napĺňať moje srdce. Musím ísť vpred ako hluchá žaba, ísť si za svojimi cieľmi a byť hrdý na to, čo som a odkiaľ pochádzam. To ma napĺňa radosťou.“

Quintana už čoskoro odštartuje na Giro d’Italia, kde sa stretne aj s Geraintom Thomasom, aj keď priznal, že nie je v ideálnej fyzickej forme.

„Idem na Giro d’Italia, možno nie v takej forme, ako by sme chcel, alebo v najlepších podmienkach, ale budeme jazdiť dobre,“ povedal Quintana podľa AS. „Na konci posledného týždňa mi bude určite oveľa lepšie ako na začiatku.“

„Viem, že nebudem na svojej najlepšej úrovni, ale pokúsime sa o etapové víťazstvá a o horské etapy,“ povedal Quintana, ktorý priznal, že jeho štart do sezóny 2024 bol „komplikovaný“.

Giro má byť pre Quintanu len akýmsi odrazovým mostíkom, pričom jeho hlavným cieľom sezóny má byť Vuelta, kde by sa mal pokúsiť o čo najlepšie umiestnenie v celkovej klasifikácii.

Vyjadrenia Gerainta Thomasa a Lukea Rowea o Nairovi Quintanovi:

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu