Mark Cavendish: Chcem pokračovať v kariére ešte aspoň dva roky.
„Nie je to len o tom, že chcem pokračovať v jazde na bicykli. Cítim, že môžem byť konkurencieschopný ešte minimálne dva roky. Možno viac, ale aspoň na ďalšie dva roky môžem byť konkurencieschopný, to viem,“ povedal čoskoro 37-ročný Cavendish, ktorému tento rok končí zmluva s Quick-Stepom. (La Gazzetta dello Sport)
V rozhovore pre La Gazzetta dello Sport Cavendish tiež povedal, že bude „pripravený“ na Tour de France, ale dodal, že bude akceptovať rozhodnutie svojho tímu o výbere, čím narážal na tímového kolegu Fabia Jakobsena.
Prečítajte si tiež
- Prečo Markovi Cavendishovi padá reťaz po šprintoch?
- Zdravá výživa: 5 tipov Marka Cavendisha pre zdravé stravovanie cyklistu
„Pravda je taká: ak by som mohol vyhrať ešte jednu [etapu na Tour de France], bol by som šťastný. Ak by sa mi podarilo vyhrať aj ďalších desať, tiež by som bol šťastný. To číslo pre mňa naozaj, naozaj nie je žiadnym faktorom, to je pravda,“ povedal Cavendish.
„Samozrejme, rád by som sa zúčastnil [Tour de France], ale som profesionál a vždy som bol profesionál a robím to, čo sa od môjho tímu vyžaduje. Viete, že na to budem vždy pripravený, ale nie je to moje rozhodnutie. Nie je to niečo, na čo myslím alebo na čo nemyslím. Len robím svoju prácu.“
Do tímu Quick-Step Alpha Vinyl príde budúci rok z Alpecinu ďalší šprintér Tim Merlier, takže je nepravdepodobné, že by Cavendishovi predĺžili zmluvu.
Najnovšie aktuality
Pozrite si najlepšie zábery zo 4. etapy najtažších horských etapových záberov na svete, ktorá viedla cez skalnaté masívy Paarl Mountain.
V kategórii mužov prebohol ďalší tesný súboj, v ktorom víťazi etapy zmenšili náskok vedúcich pretekárov iba o jedneu sekundu. Čech Martin Stošek s tímovým kolegom Woutom Allemanom opäť získali pódiové umiestnenie, keď v 4. etape obsadili tretie miesto.
Pozrite si najlepšie zábery zo skrátenej 3. etapy Cape Epic, ktorú ovplyvnili extrémne vysoké teploty.
Slovenský majster viackrát pokryl útoky najväčšieho favorita Jaspera Philipsena a dostal sa s ním aj do úniku. Nakoniec sa však skupiny spojili a v hromadnom šprinte zvíťazil Nils Eekhoff, zatiaľ čo Philipsen nepríjemne spadol v záverečnom kilometri.
Organizátori kvôli vysokým teplotám skrátili etapu na 78 kilometrov. Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová obsadili 8. miesto a v celkovom poradí sa posunuli na 9. priečku.
Čítať ďalej

Fotogaléria: Najlepšie momenty 4. etapy Cape Epic 2025

Výber MTB riadidiel: Ako zvoliť správny materiál?

Prekliate preteky Petra Sagana a legendárne druhé miesta na monumente Miláno – San Remo

Fotogaléria: Skvelé momenty a fotografie Petra Sagana na monumente Miláno – San Remo

Fotogaléria: Najlepšie momenty 3. etapy Cape Epic 2025
