Gee Atherton sa po zranení vráti k pretekaniu na Red Bull Hardline.

Gee Atherton utrpel v júni minulého roku veľmi ťažké početné zranenia, z ktorých sa zotavoval dlhú dobu. Tento víkend sa predstaví na pretekoch Red Bull Hardline, ktoré patria k tomu najťažšiemu, čo sa na bicykloch jazdí.

Gee Atherton sa po zranení vráti k pretekaniu na Red Bull Hardline

Zdroj: Dan Griffiths / Red Bull Content Pool

Gee Atherton utrpel vážne mnohopočetné poranenia pri natáčaní videa The Knife Edge v júni minulého roku.

Po hrozivom páde mal zlomenú stehennú kosť, zápästie, nadočnicový oblúk a nos. Zlomil si aj osem rebier, čo ďalej spôsobilo kolaps pľúcneho laloku. Okrem toho utrpel otras mozgu a post traumatickú stresovú poruchu (PTSD).

Pozrite si tiež:

Gee Atherton však včera ohlásil návrat k pretekaniu a to vo veľkom štýle. Predstaví sa rovno na Red Bull Hardline, na jedných z najťažších zjazdových pretekov na svete.

Keď Red Bull zverejnil pôvodný zoznam pretekárov na Red Bull Hardline, nikto nečakal, že by sa v ňom objavilo aj meno Gee Atherton. To tam chýbalo a všetkým bolo jasné z akého dôvodu.

Včera sa však veci zmenili a Gee ohlásil svoj návrat, ku ktorému sa vyjadril: „Väčšinou po veľkých pádoch a zraneniach si nemyslíte, že ešte niekedy budete pretekať. Ale ako som sa začal zotavovať Red Bull Hardline sa javil ako celkom príťažlivý.“

„Kým som bol zranený, strávil som veľa času premýšľaním o Red Bull Hardline a nad mojím cieľom byť schopný jazdiť znova na takejto úrovni, to ma nakoplo. Počas všetkých tých dlhých hodín strávených v posilňovni to bola pre mňa obrovská motivácia.“

Mal som dostatok času na rehabilitáciu a na svoj návrat som si vybral preteky Red Bull Hardline, najťažšie preteky na svete. Možno to nie je úplne najlepšia voľba, ale veľa a tvrdo som trénoval a myslím si, že jazdím dobre. Nebude to také, že skočím na bike a idem si po pódium, ale chcem tam jazdiť a baviť sa tým,“ dodal Gee Atherton ku svojej účasti.

Preteky Red Bull Hardline sa uskutočnia v nedeľu 11.9.2022 o 13:30 a budete mať možnosť sledovať ich na Red Bull TV.

Prvýkrát v histórii Red Bull Hardline uvidíme na štarte aj ženskú zástupkyňu Jess Blewitt. Na Red Bull Hardline odštartuje aj 18-ročný mladík Jackson Goldstone.