ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Van der Poel, Van Aert, Pogačar alebo niekto iný? Toto sú najväčší favoriti Majstrovstiev sveta v Austrálii

Vybrali sme 10 najväčších favoritov svetového šampionátu vo Wollongongu a tiež 15 ďalších pretekárov, ktorí možno nie sú najlepší, ale určite ich treba sledovať.

Tadej Pogačar veľmi dobre definoval, kto sú favoriti cestných Majstrovstiev sveta v Austrálii, keď povedal, že „Van der Poela alebo Van Aerta sa na majstrovskej trati nezbavíte.“

Trasa má dĺžku 266,9 km, obsahje 13 stúpaní a má celkové prevýšenie takmer 4167 metrov (detaily trasy).

Najväčšími favoritmi sú teda najsilnejší klasikári alebo silný vrchári, ktorým nechýba výbušnosť.

15 pretekárov, ktorých treba tiež určite sledovať

Nie sú to možno najväčší favoriti, no určite ich netreba podceňovať –  či už mladého 20-ročného Američana Magnusa Sheffielda alebo trojnásobného majstra sveta Petra Sagana.

• Valentin Madouas

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.