Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Viktor Novák – PATROL ML – 6

"Žiť pomaly a jazdiť rýchlo, tak by som opísal život vo Fenasose a taká je pre mňa aj atmosféra videa," hovorí Viktor Novák.
Martin Sarvaš

https://www.youtube.com/watch?v=IMo7QiZ_BNI&feature=emb_title

Foto: Lukas Neasi
Video: Bikes on Film

Bývanie a cestovanie v dodávke je pre mňa najlepší spôsob života, ale po niekoľkých tuhých a studených zimách strávených v rakúskych Alpách som sa rozhodol, že sa na tohtoročnú zimu musím presunúť do tepla.

Španielsko sa so všetkými svojimi možnosťami na bajkovanie javilo ako ideálne. Videl som pár videí z bikeparku La Fenasosa a okamžite som sa do toho miesta zamiloval a rozhodol sa, že tam musím stráviť nejaký čas.

S pomocou kamaráta Bienvenida Aguada som sa spojil s lokálmi a tí ma tam nechali bývať a jazdiť s nimi výmenou za pomoc s trailami. Bol som z toho nadšený a nemohol som sa dočkať, až tam budem.

Keď na Slovensku začalo chladné počasie, vyrazil som na cestu. Na pár týždňov som sa zastavil v Barcelone v bikeparku La Poma. A krátko po Novom roku som konečne dorazil do La Fenasosa a bol som zo všetkého ohromený!

Rozloha pozemku je šialená, pôvodný hrad premenený na bikecentrum s ubytovaním je úžasný. Ale naozajstné nadšenie začalo, keď sme prvýkrát prechádzali na starých armádnych pickupoch okolo obrovskej lajny Foxy a ja som uvidel tie veľké hromady hliny, o ktorých som celý čas sníval.

Trate, ktoré Nico vytvoril, sú na úplne inej úrovni ako všetky ostatné, ktoré som kedy jazdil. Bol som rád, že som ich mohol chalanom pomáhať udržiavať, aby boli neustále naladené aj pre ostatných.

Na biku som sa cítil skvele, každý deň som lietal na Supercross jumpline, a tak som sa rozhodol, že by som rád natočil krátke video. Na to nie je nikto lepší ako moji kamaráti z „Bikes on film“, ktorí majú mega skúsenosti a za sebou nespočetné množstvo projektov. Spojil som sa s nimi a oni boli z projektu tiež nadšení.

Sadli do auta a dorazili za mnou do Fenasosy na dlhšie ako týždeň. Absolvovali sme dosť natáčania pri východe a západe slnka a s videom a fotkami, ktoré vznikli, som naozaj spokojný. Žiť pomaly a jazdiť rýchlo, tak by som opísal život vo Fenasose a taká je pre mňa aj atmosféra videa.

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu