Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Musíte vidieť: Najlepší česko-slovenskí freerideri vymetajú prach v bikeparku v Kálnici v krátkom filme Dustination

Naloženú jazdu siedmich freeriderov premenila produkcia Bikes on Film na poriadny vizuálny zážitok.
Martin Sarvaš

Projekt Dustination sme mali v hlavách už dlhšie. Ideou bolo spojiť najlepších freeriderov z Česka a Slovenska a natočiť čistú jazdu na najväčších skokoch v okolí, a teda vo Freeride Bikeparku Kálnica.

Bikepark v Kálnici je unikátnym miestom na malom kopci v západnej časti Slovenska, vedľa Nového Mesta nad Váhom. Je iný v tom, že sa sústreďuje hlavne na freeride a zjazd a je v ňom dosť ťažkých trailov s náročnými prekážkami.

Na natáčanie sme si vybrali čerstvú trať s názvom Big Air Line, na ktorej je viacero skokov zo zákrut, sharkfin, pravé i ľavé transfery a hlavná prekážka – 17-metrový skok, čo je pravdepodobne najväčším skokom v bikeparku pre verejnosť.

Podmienky na jazdenie boli dosť veľkou výzvou kvôli nedostatku dažďa v predošlých týždňoch a z toho pochádza aj názov – Dustination [Dust – z angl. prach].

Avšak čím náročnejšie to bolo pre jazdcov, tým zaujímavejšie to bolo z pohľadu kreativity za kamerou a možnosťou pracovať s mrakmi prachu a slnečnými lúčmi, ktoré cez ne prechádzali.


  • Foto: Lukas Neasi
  • Video: Adam Kovář
  • Jazdci: Martin Lébl, Adam Semerák, Honza Špika, Honza Volf, Filip Dian, Jakub Vencl, Teodor Kováč

Fotogaléria

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu