Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fabio Jakobsen: My bojujeme na bicykloch, ale na Ukrajine bojujú chalani ako ja za slobodu

Keď Jakobsen dorozprával o pretekoch a odložil mikrofón, po chvíli ho opäť zdvihol a vyjadril svoje znepokojenie v súvislosti s vojnou na Ukrajine.
Martin Sarvaš
Fabio Jakobsen: My bojujeme na bicykloch, ale na Ukrajine bojujú chalani ako ja za slobodu

Víťaz klasiky Kuurne-Brussel-Kuurne 2022 Fabio Jakobsen najprv na tlačovej konferencii po pretekoch klasicky hovoril o vývoji pretekov, taktike či šprinte.

Keď Jakobsen dorozprával o pretekoch a odložil mikrofón, po chvíli ho opäť zdvihol a vyjadril svoje znepokojenie v súvislosti s vojnou na Ukrajine a povedal, že „zatiaľ čo my bojujeme na bicykloch, na Ukrajine bojujú chalani ako ja za slobodu.“

„Moja myseľ a moje modlitby sú s ľuďmi na Ukrajine a vo východnej Európe. Dúfajme, že sa to nebude ďalej stupňovať a zažijeme tam pokoj, pretože pre nás je pohodlné byť tu a užívať si cyklistické preteky,“ povedal Jakobsen.

Prečítajte si tiež

„Tu sú to 25-roční chlapci, ktorí bojujú o víťazstvo na bicykli a na Ukrajine, sú to 25-roční chalani ako ja, ktorí bojujú za slobodu a svoj život. Nie je to pekné obdobie a aj keď sa teším z výhry, mysľou som inde.“

Fabio Jakobsen má rozbehnutú skvelú sezónu 2022 a už teraz má na konte päť víťazstiev – Kuurne-Brussel-Kuurne, dve etapy na pretekoch Okolo Algarve a dve na Okolo Valencie.

25-ročný Holanďan je momentálne v najlepšej forme od nepríjemného zranenia, ktoré utrpel po hrozivom páde na pretekoch Okolo Poľska v auguste 2020.

Hromandný pád na konci 1. etapy Okolo Poľska 2020, pri ktorom sa vážne zranil Fabio Jakobsen:

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu