Mark Cavendish predvádza skvelé šprinty a potvrdzuje, že je v skvelej forme (+video)

36-ročný Brit vyhral etapu na pretekoch Okolo Ománu aj UAE Tour.

Mark Cavendish má za sebou skvelý úvod sezóny a potvrdil, že má výbornú formu. Možno ešte lepšiu ako minulý rok, kedy vyhral 10-krát a získal aj zelený dres na Tour de France.

Pretekár tímu Quick-Step Alpha Vinyl vyhral nedávno druhú etapu na pretekoch Okolo Ománu a pripísal si víťazstvo aj na úvodných pretekoch WorldTour sezóny 2022, keď vyhral rovnako druhú etapu.

Aj keď na Okolo Ománu nebola konkurencia až taká silná ako na UAE Tour, Cavendish po prvýkrát od príchodu do QuickStep-u predviedol, že dokáže vyhrať šprint aj bez pomoci najsilnejšieho rozbiehacieho „vlaku“ na svete.

Prečítajte si tiež

Cavendish sa tesne pred cieľom osamote prepracoval z pozície okolo 15. miesta na prvé a mal suverénne najvyššiu rýchlosť zo všetkých šprintérov.

Cavendishov víťazný šprint v 2. etape Okolo Ománu 2022 (v zelenom drese):

Celý záverečný šprint druhej etapy Okolo Ománu si môžete pozrieť tu.

Mark Cavendish nadviazal na úspech v Ománe aj na pretekoch UAE Tour, kde vyhral druhú etapu. Cavendish však tentokrát stál proti elite najlepších šprintérov na svete – Jasper Philipsen, Pascal Ackerman, Arnaud Demare či Sam Bennett.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu 300 metrov pred cieľom víťaz prvej etapy Jasper Philipsen, no Cavendish pohotovo zareagoval a predviedol takmer 20-sekundový šprint proti vetru v aerodynamickej polohe a porazil všetkých súperov.

„Veľmi sa teším. Vedel som, že tu môžeme vyhrať, ale je to skôr tým, ako dnes fungoval celý náš tím. Tretinu tímu tvoria nováčikovia, no dnes jazdili ako ostrieľaní profesionáli.“

„Úlohou bolo dostať ma do finále čo najčerstvejšieho a podarilo sa im to tak dobre, že som mohol ísť 300-250 metrov do protivetru. To je zvyčajne príliš ďaleko, ale dotiahli ma tak ďaleko, že som vedel, že budem mať energiu, aby som to dotiahol do cieľa,“ povedal Cavendish.

Cavendishov víťazný šprint v 2. etape UAE Tour 2022:

Tím Quick-Step Alpha Vinyl má tak v súčasnosti dvoch výnimočných šprintérov – Fabia Jakobsena so štyrmi výhrami v roku 2022 a Marka Cavendisha s dvomi. Otázka je, ktorého z nich vezmú na Tour de France 2022. Je však dosť možné, že ak si udržia formu, na Tour pôjdu obaja.

Ako dobre poznáte Marka Cavendisha?

0%

Akej národnosti je Mark Cavendish?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Aký typ cyklistu je Mark Cavendish?

Kde pracoval Mark Cavendish po strednej škole, aby si zarobil a mohol skúsiť profesionálnu cyklistiku?

Koľko mal Cavendish rokov, keď začal s profesionálnou cyklistikou?

Ako sa volal prvý profesionálny tím, za ktorý jazdil Cavendish?

Za aký tím jazdi Cavendish v súčasnosti?

Akú prezývku má Mark Cavendish?

Koľko etáp vyhral Mark Cavendish na Tour de France?

Koľko mal Cavendish rokov, keď vyhral svoju prvú etapu na Tour de France?

Koľko zelených dresov vyhral Mark Cavendish na Tour de France?

Koľko etáp vyhral Mark Cavendish na Giro d'Italia?

Mark Cavendish má na konte jedno víťazstvo z monumentu z roku 2009. Aký monument vyhral?

Mark Cavendish nosí na rukávoch dúhové pásy majstra sveta. Koľkokrát vyhral majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike?

Mark Cavendish vyhral v rokoch 2007, 2008 a 2011 známu flámsku klasiku. Z ktorej flámskej klasiky má hetrik?

Koľko víťazstiev dosiahol celkovo Mark Cavendish?

V ktorom roku prišlo k incidentu Marka Cavendisha s Petrom Saganom na Tour de France?

Mark Cavendish má jednu zaujímavú schopnosť. Akú?