Pidcock predviedol skvelý výkon a dvomi bunny-hopmi vyhral svoj prvý svetový pohár v cyklokrose (+video)

Iba 22-ročný Brit si pripísal v Rucphene svoje prvé víťazstvo svetového pohára v cyklokrose.

Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) je prvým britským pretekárom, ktorý vyhral elitné preteky svetového pohára v cyklokrose. Svoje prvé víťazstvo svetového pohára si pripísal na pretekoch v Rucphene.

Olympijský šampión v horskej cyklistike celý čas súperil s lídrom pohára Elim Iserbytom a jeho tímovým kolegom Michaelom Vanthourenhoutom.

O víťazovi sa rozhodlo až v úplnom závere posledného kola. Na čele išiel Iserbyt a Pidcock ho pomaly dobiehal. Tesne pred cieľom museli ešte pretekári preskočiť dve prekážky a práve v tomto momente sa ukázali Pidcockove technické schopnosti.

Iba 22-ročný Pidcock prichádzal k prekážkam vo väčšej rýchlosti, ktorú si udržal aj pri preskokoch. Pred prekážkami bol Pidcock ešte za Iserbytom, no za nimi sa dostal pred neho.

Pidcockove víťazné bunny hopy:

Prečítajte si tiež

Vedúcu dvojicu čakala už len záverečná cieľová rovina na asfalte, v ktorej Pidcock ešte zašprintoval, ale Iserbyt už nemal silu reagovať. Vanthourenhout prišiel na treťom mieste.

„Veľa času som strácal v zákrutách a mal som problém udržať tempo. Každé kolo som musel dobiehať Michaela a Eliho, ktorí mali veľmi vysoké tempo. Ale nevzdal som sa a Eli išiel opatrne na záverečné prekážky, tak som si povedal, že j*bať na to a vyšlo to.“

„Išli skutočne rýchlo a robil som všetko preto, aby som sa s nimi udržal a v poslednom kole som sa dokázal koncentrovať, nerobiť žiadne chyby a dobehnúť ich,“ povedal Pidcock.

Je to dokonca takmer osem rokov, odkedy sa stal víťazom pretekov svetového pohára v cyklokrose pretekár, ktorý nie je Belgičan alebo Holanďan. Naposledy to dokázal Francúz Francis Mourey v roku 2013.

Mathieu van der Poel, Wout van Aert a Tom Pidcock sa stretnú na cyklokrosovej trati 26. decembra na Svetovom pohári v Dendermonde.