Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Wout van Aert suverénne vyhral cyklokrosové preteky Superprestige aj napriek pádu v závere (+video)

Wout van Aert odštartoval novú cyklokrosovú sezónu úspešne: "Som oveľa lepší, ako som čakal," povedal Belgičan.
Martin Sarvaš

Wout van Aert vyhral cyklokrosové preteky poháru Superprestige v Boome. 27-ročný Belgičan zvíťazil so suverénnym náskokom 1:40 minúty pred druhým Toonom Aertsom a tretím Laarsom van der Haarom.

Van Aert vyhral v náročných podmienkach, keďže preteky sprevádzal silný dážď a trať bola rozmočená a na mnohých miestach bolo veľmi hlboké blato. Veľa pretekárov sa nevyhlo nepríjemným pádom, a to vrátane víťaza Van Aerta, ktorý spadol v predposlednom kole.

„Stane sa to, keď máte veľký náskok a stratíte koncentráciu a už som bol aj dosť unavený. Ale je to súčasť tohto športu,“ povedal o páde Van Aert.

Pád Wouta van Aerta v úseku, v ktorom spadlo mnoho ďalších pretekárov:

„Hneď od začiatku som sa cítil, že sa mi ide dobre a dostal som sa dopredu. Vôbec som to nečakal,“ povedal Van Aert pre Sporza.

„Myslel som si, že pôjdem vpredu spolu s Toonom [Aertsom], ale keď som sa obzrel, videl som veľkú dieru. Potom som si už len strážil svoje vlastné tempo, ktoré bolo zjavne vyššie od všetkých ostatných.“

„Netreba robiť z týchto pretekov unáhlené závery, ale som pravdupovediac som oveľa lepší, ako som čakal. Tie hodiny tréningu v daždi minulý týždeň neboli zbytočné a pridáva mi to sebavedomie do ďalších pretekov,“ dodal Wout van Aert.

Wout van Aert má na programe veľa cyklokrosových pretekov a budúci víkend ho čaká dvojica pretekov v Essene a Val di Sole. Potom sa pridá k tímovým kolegom na kempe v Španielsku.

Po návrate ho čakajú preteky svetového pohára v Dendermonde 26. decembra a naplnený cyklokrosový program pretekov počas celého januára.

Víťazný prejazd Wouta van Aerta na pretekoch Superprestige v Boome:

Zavrieť reklamu