Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Svetlá

Test: Sada osvetlenia CTM STAGE: X

Set kompaktných a výkonných LED svetiel, ktorý by vám nemal chýbať v povinnej výbave na biku.
Hodnotenie: 4/5
33,99
Biker

Sada svetiel Stage: X je veľmi ľahká, kompaktná a má dizajn, ktorý určite nepokazí výzor vášho biku. Svetlá môžete mať permanentne uchytené na riadidlách a sedlovke a pokiaľ jazdíte v cestnej premávke, určite odporúčame mať ich zapnuté aj cez deň. Viditeľnosť svetiel z pohľadu vodiča je výborná aj počas dňa a po zotmení je vynikajúca.

Predné aj zadné svetlo má viacero módov, ktoré sa ľahko prepínajú tlačítkom, ktorým sa svetlá zároveň dlhším stlačením zapínajú alebo vypínajú. Stále svietenie má tri úrovne – 25, 50 a 100% a už pri najslabšom móde sú svetlá veľmi dobre viditeľné.

Krátkym stlačením vypínača sa aktivuje indikátor batérie a zároveň tým pred montážou identifikujete, ktoré svetlo je predné a ktoré zadné, pretože vypnuté vyzerajú identicky.

Montáž je jednoduchá, bez náradia, svetlá sa uchytávajú odolnými gumenými o-krúžkami. Balenie obsahuje aj USB kábel a svetlá sú plne nabité približne za 2 hodiny.

Svietivosť predného svetla v najsilnejšom móde je 30 lm, čo postačuje na núdzový dojazd po zotmení, ale na  nočné jazdenie treba zvoliť výkonnejšie svetlo.

Svetlá sú vyrobené z odolného tmavého, transparentného plastu, v zadnej časti je guma, ktorá zakrýva micro usb konektor a zároveň je vytvarovaná tak, aby svetlá dobre sedeli na sedlovke alebo riadidlách. Sada svetiel je vodoodolná s ochranou IPX6.

Malou nevýhodou je, že pri nabíjaní treba zadnú kryciu gumičku v mieste konektora odklopiť, pričom sa celá oddelí od svetla a ak si nedáte pozor, môžete ju ľahko stratiť.

Celkovo je tento set svetiel veľmi vydarený za primeranú cenu.

Vaše komentáre

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu