Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlo CTM R:AMP 4

Malé, ľahké, odolné.
Hodnotenie: 4/5
31,99
Biker

Malé a ľahké svetlo má kvalitné, odolné telo z hliníka, váži len 85 g a je vodoodolné (IPX 7).

Svetlo má 5 módov, ale nás zaujímal hlavne režim stáleho svietenia, ktorý môže mať intenzitu 25, 50 a 100 %. Maximálna svietivosť je 400 lm, čo aj zodpovedá jeho veľkosti a použitej 900 mAh batérii. Výdrž batérie je približne 2 hodiny pri 100% svietivosti a jej nabitie trvá približne 2,5 hodiny. O stave batérie informuje podsvietenie spínača. Kým má batéria dosť energie, svieti na zeleno, keď sa už vybíja svieti na červeno a zároveň sa zníži intenzita svetla.

Vo svetle je použitá 1 LED dióda a na usmernenie lúča slúži parabola. Svetelný kužel je dosť široký a svetlo je jednoliate, čo je aj zásluha dobre tvarovanej paraboly. Vzdialenosť, do ktorej svetlo dosvieti je, ako sme od 400 lumenového svetla očakávali postačujúca a návrat z lesa po tme bol bez problémov (pri opatrnejšej jazde).

Pri jazde v meste je svietivosť dobrá a nebudú vás obmedzovať ani slabšie módy a výdrž batérie použitím 50% alebo 25% módu sa ešte predĺži.

Objímka je nenápadná a na riadidlá sa montuje s pomocou imbusového kľúča. V balení sú dodávané pásky v troch dĺžkach, takže nie je problém svetlo namontovať na rôzne priemery riadidiel.

Na svetle a objímke  je použitý bajonetový systém, vďaka ktorému sa svetlo pootočením ľahko pripevňuje alebo sníma. Objímka drží svetlo pevne a pri jazde nekmitá a netrasie sa.

Svetlo má dobrý pomer medzi cenou, výkonom a veľkosťou. Pre jazdu po meste je vynikajúce a pre bezpečný návrat z lesa po západe slnka je tiež dostatočne výkonné.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu