Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Bundy

Test: Bunda Berghaus Changtse

Hodnotenie: 4.5/5
350
Biker

Len ťažko budete na trhu hľadať bundu, ktorá má prešpekulovanejší dizajn. Changtse, ktorá nesie meno po hore v Tibete, má byť všestrannou bundou na akýkoľvek šport.

Jej strih je tak dobre tvarovaný, že perfektne funguje aj na mountainbiking. Materiál, ten je kombináciou troch rôznych typov látok Gore-Tex, ktoré patria medzi to najlepšie na trhu. Hlavná časť je ušitá z mimoriadne priedušného typu Gore-Tex Active.

Na hrudi a rukávoch je zase použitý materiál Gore-Tex Paclite Plus, ktorý dobre odoláva oderu. Nakoniec je tu Gore-Tex Topo Stretch na spodnom leme a manžetách. Vďaka jeho flexibilite nebudete potrebovať v týchto miestach žiadne nastaviteľné sťahovanie.

Premyslená konštrukcia naozaj funguje a ani v teplejšie dni sme nemuseli otvárať vetracie otvory pod pazuchami s obojsmernými zipsami. Všetky zipsy sú, mimochodom, vodeodolné a ten vpredu je rovnako obojsmerný a s dlhým ťaháčikom, ktorý sa ľahko obsluhuje aj v rukaviciach a so skrehnutými prstami.

Kapucňa sa dá natiahnuť aj na helmu a golier je krásne vysoký, tak ako býva len na takýchto horolezeckých bundách. Či už ide o množstvo funkčných detailov, alebo komplikovanú konštrukciu z rôznych látok, je jasné, že cena tejto bundy nie je prehnaná. Stojí teda veľa a nie je určená vyslovene na bike, no funguje výborne aj na ňom a víťazstvo v tomto teste si zaslúži.

www.berghaus.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu