Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Video: Holandská cyklistka doplatila na predčasnú oslavu a víťazstvo jej ušlo o milimetre

Oslavovať priskoro sa v šprintoch veru neoplatí neoplatí. Vie to už aj Demi Vollering, ktorú na cieľovej čiare predbehla Ruth Winder.
Martin Sarvaš

Zostrih ženských pretekov Brabantský šíp 2021:

Víťazkou ženskej edície pretekov Brabantský šíp sa stala americká cyklistka Ruth Winder (Trek-Segafredo). V cieli si však pôvodne myslela, že vyhrala Holanďanka Demi Vollering (SD Worx).

O víťazke sa rozhodovalo v záverečnom šprinte a Vollering síce pri prejazde cieľom zdvihla víťazne ruku, avšak bicykel pretekárky Trek-Segafredo sa dostal na cieľovú čiaru o niekoľko milimetrov skôr.

Víťazku potvrdila až cieľová fotografia (hore Ruth Winder, dole Demi Vollering):

„Som neuveriteľne prekvapená. Prišla som na tieto preteky s tým, že chcem byť najlepšia a napokon sa to podarilo. Ale v cieli som si myslela, že Demi [Vollering] vyhrala. Šprintovali sme a na cieľovej čiare som ešte ‚hodila‘ bicykel, ale keď som ju videla oslavovať, myslela som, že som druhá a tešila som sa aj z toho. Vyhrať… je skvelý pocit,“ povedala po pretekoch Ruth Winder.

Podobne naposledy predčasne oslavoval aj Julian Alaphilippe na pretekoch Liège-Bastogne-Liège, kde ho na cieľovej čiare predbehol Roglič. Alaphilippa však potom rozhodocovia ešte posunuli na piate miesto za nebezpečný šprint.

Pozrite si tiež

Výsledky ženských pretekov Brabantský šíp 2021:

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu