Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!

Mladý talent Pidcock prešprintoval Van Aerta a vyhral Brabantský šíp (+video)

Dnes už skutočne nikto nič negarantuje. Ale aspoň to nie je nuda.
Martin Sarvaš

Zostrih pretekov Brabantský šíp 2021:

Nedávno prehral v šprinte Mathieu van der Poel a včera prehral Wout van Aert. Ale aspoň to nie je nuda.

Víťazom Brabantského šípu sa stal nečakane mladý talent tímu Ineos, 21-ročný Tom Pidcock. Nečakane preto, lebo do záverečného šprintu išiel s Matteom Trentinom a Woutom van Aertom.

Trentin však už po ich spoločnom úniku nemal sily na šprint, takže sa rozhodovalo medzi Van Aertom a Pidcockom a z tejto dvojice je šprintérsky favorit úplne jasný. Tom Pidcock však všetkých prekvapil a v posledných metroch bol jednoznačne silnejší, podobne ako v súboji Asgreena a Van der Poela na pretekoch Okolo  Flámska.

Pre Pidcocka ide o jeho prvé profesionálne víťazstvo v elitnej kategórii, v ktorej preteká prvú sezónu.

Pozrite si tiež

„Viem, že šprintovanie na takýchto pretekoch nie je ako šprintovanie na mestské tabule. Vždy idem do šprintu sebavedomo,“ povedal v cieli Pidcock.

„Bol som nervózny, lebo som vedel, že skupina za nami nás dobieha. Wout začal šprintovať – trochu som zostal zatvorený, ale dobehol som ho a prešiel okolo neho.“

„Wout dával do toho veľa vždy, keď sme išli do úniku. Ja som išiel rovnaké watty, aby som sa udržal na jeho kolese. Dával do toho fakt veľa a napokon to bolo asi až priveľa.“

„Vedel som, že do týchto pretekov idem s  dobrým pocitom a trénoval som bez akýchkoľvek problémov. Vedel som, že to pôjde dobre a je pekné, keď to išlo takto dobre až do cieľa,“ dodal Pidcock.

Pozrite si tiež

Výsledky Brabantského šípu 2021:

Otestujte sa

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu