Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Asgreen nečakane porazil v šprinte Van der Poela a vyhral preteky Okolo Flámska (+video)

"Nechal som tam srdce, nemám výčitky," povedal porazený Mathieu van der Poel. Peter Sagan bol najrýchlejší v šprinte druhej prenasledujúcej skupiny a skončil na 15. mieste.
Martin Sarvaš

Nečakaným víťazom monumentu Okolo Flámska sa stal pretekár tímu Deceuninck-QuickStep Kasper Asgreen.

Nečakaným preto, lebo v závere sa rozhodovalo v šprinte medzi ním a Mathieu van der Poelom, ktorý patril medzi najväčších favoritov a s jeho silným šprintom by si na dánskeho pretekára v závere stavil asi málokto.

V záverečnom šprinte bol Van der Poel na rovnakej pozícii ako na minuloročných pretekoch Okolo Flámska, kedy porazil Wouta van Aerta. Asgreena si držal na zadnom kolese, a keď uvidel, že sa zdvíha zo sedla, rozbehol svoj šprint.

Holandskému cyklistovi tímu Alpecin-Fenix však tesne pred cieľovou čiarou došli sily a z víťazstva sa tak tešil Kasper Asgreen, ktorý tak potvrdil svoju skvelú formu po nedávnej výhre na klasike E3 Saxo Bank Classic.

Pozrite si tiež

Na pretekoch štartoval aj Peter Sagan, ktorý sa však nedostal do súboja o popredné priečky a síce bol najrýchlejší v šprinte druhej prenasledujúcej skupiny, no skončil na 15. mieste so stratou 2:15 minúty.

„Ako sme očakávali, preteky boli mimoriadne ťažké. Mali sme silný tím a ďakujem mu za jeho prácu. Keď však prišiel rozhodujúci útok, moja forma jednoducho nestačila. Nedokázal som odpovedať a doťahovať súperov,“ povedal Peter Sagan.

„Potrebujem aj naďalej pracovať, aby som sa dostal do formy, ktorú som mal predtým, ako som sa nakazil koronavírusom“ dodal Sagan.

Kasper Asgreen povedal, že sa v závere cítil dobre a rozhodol sa, že to nechá až na záverečný šprint: „Mathieua som mal pred sebou a dokázal som útok správne načasovať. Obaja sme boli na hranici síl, rozhodli iba detaily. Mám za sebou vynikajúcu klasikárku sezónu, vyhral som už E3 Harelbeke a dostal následne mnoho dobrých rád od Rolfa.“

Mathieu van der Poel priznal porážku: „Vyhral lepší pretekár. Nechal som tam srdce, nemám výčitky. Myslím si, že som odjazdil dobré preteky, no v závere tam bol ešte jeden silnejší. Už v kopcoch som si všimol, že bol jedným z najlepších a keď som zaútočil, vždy bol v odpovedi najrýchlejší.“

„Keď sme išli vo dvojici, určite som si nemyslel, že je to vybavené. V šprinte som dokázal ísť päť sekúnd a potom ma jednoducho vyplo. Je to niekto, kto sa nebojí pretekať a má odvahu ísť až do cieľa a to sa mi páči,“ dodal Van der Poel.

Pozrite si tiež

Výsledky Okolo Flámska 2021

1 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 6:02:12
2 Mathieu van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
3 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 0:00:32
4 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:00:33
5 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 0:00:47
6 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma
7 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix
8 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
9 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
10 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
11 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
12 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM 0:00:49
13 Dimitri Claeys (Bel) Team Qhubeka Assos 0:02:15
14 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
15 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu