Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Írsky cyklista opäť prekonal rekord v Everestingu šialeným rozdielom (+video)

Ronan McLaughlin absolvoval Everesting v čase 6:40:54 hod, čo je takmer o 20 minút rýchlejšie ako predošlý rekord.
Martin Sarvaš

A je to tu znova. Opäť máme prekonaný svetový rekord v Everestingu.

Írsky cyklista Ronan McLaughlin dosiahol rekord s časom 6:40:54, čo je takmer o 20 minút rýchlejšie ako predošlý rekord (6:59:38), ktorý patril Američanovi Seanovi Gardnerovi z 3. októbra 2020.

Toto však nie je prvýkrát, kedy McLaughlin dosiahol rekord v Everestingu. V júli 2020 prekonal o 20 minút rekord španielskeho bývalého profíka a sedemnásobného Grand Tour víťaza Alberta Contadora (7:27:20).

Rekordnú jazdu Ronana McLaughlina si môžete pozrieť aj na Strave.

Moment, keď Ronan McLaughlin ukončil rekordnú jazdu Everestingu:

Prečítajte si tiež

Nový rekord dosiahol McLaughlin v utorok 23. marca a Everesting absolvoval na rovnakom stúpaní ako pri svojom prvom rekorde – Mamore Gap na severe Írska.

Rovný segment, ktorý jazdil, má dĺžku 810 metrov, prevýšenie 117 metrov a priemerný sklon 14,2% a aby dosiahol nadmorskú výšku Mt. Everestu (8,848m), musel ho absolvovať 76-krát.

Podľa zverejnených údajov jazdil McLaughlin s normalizovaným výkonom 296 wattov, prešiel 125,96km s celkovým prevýšením 9774 metrov v čase 6:55:09.

Teplota sa  pohybovala okolo 10°C a vybral si deň, kedy mal v stúpaní pomoc vetra v chrbte s rýchlosťou 20km/h.

Nový rekord už oficiálne potvrdili aj administrátori organizácie Hells 500.

„Mal som v živote šťastie, že som si toho na bicykli veľa zažil a bicykel mi toho dal veľa. Opätovný zisk tohto rekordu, samozrejme, patrí na najvyššie priečky. Zvyčajne som sám svoj najväčší kritik, ale v tomto prípade som skutočne hrdý,“ povedal Ronan McLaughlin.

„Prežiť zimu a napokon zlepšiť rekord o ďalších 19 minút hneď na prvý pokus je naozaj niečo špeciálne.“

Rovnako ako aj predošlý rekord, aj v tomto prípade jazdil McLaughlin na absurdne upravenom bicykli, ktorého úlohou bolo jediné – byť čo najľahší.

Na jeho bicykli S-Works Tarmac mal však ešte ľahšie karbónové kolesá a odrezané riadidlá. Nešiel však až do takých extrémov ako minule, keď mal na kazete iba tri prevody – v tomto prípade mal na kazete „až“ sedem pastorkov. Okrem ľahších kolies mal aj ľahší celý rám, sedlo, brzdové páky, brzdy, kľuky, kazetu i pedále.

Hmotnosť jeho bicykla sa dostala na hodnotu 6,2 kg.

Otestujte sa

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu