Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Van der Poelovi sa na pretekoch zlomili riadidlá. Canyon vyzýva cyklistov, aby na Aeroade nejazdili

Canyon vyzýva cyklistov, aby ihneď prestali používať svoje bicykle, konkrétne modely Canyon Aeroad CF SLX a modely CFR.
Martin Sarvaš

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cyclingnews.com (@cyclingnews_feed)

V úplnom závere utorkových pretekov Le Samyn sa Mathieu van der Poelovi zlomila časť riadidiel. Reakciou značky Canyon je výzva, aby cyklisti ihneď prestali používať svoje bicykle, konkrétne modely Canyon Aeroad CF SLX a modely CFR.

Nemecká značka požiadala všetky profesionálne tímy, aby vymenili Aeroady za iné bicykle. Výrobca sa vyjadril, že zatiaľ sa vrátia k starším modelom Aeroadu a súčasnému modelu Ultimate.

„Robíme všetko pre to, aby sme čo najrýchlejšie vybavili dotknuté modely Aeroad kokpitom, ktorý spĺňa požiadavky nás i našich zákazníkov na celkovú kvalitu a bezpečnosť,“ uviedol Armin Landgraf, výkonný riaditeľ spoločnosti Canyon Bicycles.

Tlačová správa z Canyonu potvrdila, že časť riadidiel Van der Poela „sa počas pretekov zjavne zlomila“.

Prečítajte si tiež

Van der Poela bolo vidieť hádzať kúsok materiálu z pravej strany baranov na stranu cesty a do cieľa prišiel už len s voľne visiacou radiacou pákou. Napriek tomu dokázal rozbehnúť spolujazdca Tima Merliera k víťazstvu a sám skončiť na 37. mieste.

„Mathieu, našťastie, nespadol. Chceme zabezpečiť s absolútnou istotou, že nikto nepríde k ujme skôr, ako úplne pochopíme hlavnú príčinu,“ dodal Roman Arnold, zakladateľ spoločnosti Canyon Bicycles.

Spoločnosť Canyon Bicycles vo svojom vyhlásení uviedla, že členovia jej oddelení vývoja a riadenia kvality začnú okamžite vyšetrovať problém súvisiaci s kokpitmi (CP0018 a CP0015) nainštalovanými na súčasných modeloch Aeroad CF SLX a CFR.

Špekulovalo sa, že príčinou môže byť, že riadidlá sú zložené z viacerých častí. Vďaka tomu sa dá posielať bicykel s odstránenými koncami riadidiel, zatiaľ čo káble zostávajú na svojom mieste, a tiež to umožňuje nastavenie šírky riadidiel.

Van der Poelove riadidlá sa však zlomili v mieste, kde je uchytená brzdová/radiacia páka, a keďže nasúvacie časti riadidiel sú vo vrchnej časti, je dosť pravdepodobné, že ide o chybu konštrukcie.

Výzva Canyonu, aby cyklisti nejazdili na svojich bicykloch sa týka všetkých modelov Aeroad CFR a CF SLX s kokpitom CP0018. Vzťahuje sa aj na kokpit ‚pro‘ CP0015, ktorý má rovnako nastaviteľný dizajn riadidiel a mínusový uhol pre agresívnejšiu polohu pri jazde, ktorú zvyčajne uprednostňujú profesionálni jazdci.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu