Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Peter Sagan o zákaze aero polohy: Budeme musieť vymyslieť niečo iné, aby nám to potom mohli zakázať

Aero polohy využil Peter Sagan pri mnohých svojich víťazstvách.
Martin Sarvaš
Super-tuck Petra Sagana v závere Majstrovstiev sveta 2015.

Medzinárodná cyklistická únia nedávno zakázala jazdenie vo viac aerodynamických polohách.

Najprv zakázali tzv. „super-tuck“ (jazdec sa položí na vrchnú trubku rámu), ktorú používali pretekári v zjazdoch a teraz prišiel aj zákaz jazdy s položenými predlaktiami na riadidlách.

Najsmutnejšie je to, že UCI rieši neexistujúci problém. Najmä využívanie super-tuck-u v zjazdoch bolo doposiaľ pre divákov zaujímavé a bolo to ukážkou technických zručností pretekárov.

Naposledy sa takto predviedol mladý Švajčiar Marc Hirschi, keď vyhral sólo únikom a krásnym zjazdom najdlhšiu etapu Tour de France 2020.

Krásny zjazd Marca Hirschiho v 12. etape Tour de France 2020:

Pozrite si tiež

V tejto polohe sme videli mnohokrát Petra Sagana pri jeho víťazstvách. Napríklad pri jeho víťazstve Majstrovstiev sveta 2015 v Richmonde, pri 13-kilometrovom víťaznom sólo úniku na monumente Okolo Flámska i pri jeho poslednej výhre v 10. etape na Giro d’Italia.

„Ani mňa sa nikto nepýtal. Teraz budeme musieť vymyslieť niečo iné, aby nám to potom mohli zakázať,“ povedal Peter Sagan v športových novinách Markízy.

Z nových pravidiel UCI si uťahuje aj Chris Froome, ktorý na Twitteri napísal: „Ďalej zakážu pozeranie sa na predstavec a vystrčené lakte.“

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu