Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Video: Bizarný pád talianskeho cyklistu v cieli časovky na UAE Tour 2021

Iba 19-ročný Antonio Tiberi našťastie neutrpel žiadne vážne zranenia.
Martin Sarvaš

Mladý taliansky cyklista tímu Trek-Segafredo Antonio Tiberi utrpel nepríjemný pád v druhej etape pretekov UAE Tour 2021.

19-ročný Tiberi spadol tesne pred koncom 13-kilometrovej časovky jednotlivcov a cieľom prešiel po zemi.

Išlo o veľmi bizarný pád a ťažko povedať, čo bolo príčinou. Komentátori na Eurosporte sa zhodli, že išlo skôr o technický problém ako o chybu jazdca, aj keď z videa nie je zrejmé, aký problém nastal. Je tiež možné, že dôvodom

Napriek tvrdému pádu v rýchlosti okolo 50 km/h sa Antonio Tiberi po chvíli postavil a odišiel po svojich. Tiberi skončil v časovke na úctyhodnom 19. mieste so stratou 49 sekúnd na víťaza a majstra sveta v časovke Filippa Gannu (Ineos Grenadiers).

„Tiberi bol prevezený do nemocnice, kde mu zašijú hlbšie rany na kolene a vyhodnotia jeho zranenia,“ písal tím Trek-Segafredo hneď po incidente a neskôr potvrdil, že na pretekoch končí.

„Antonio utrpel viacnásobné odreniny na oboch stranách tela. Najhoršie má poranené pravé  koleno, ktoré si v nemocnici vyžadovalo čistenie a zašitie. Okrem toho je Antonio v poriadku,“ informoval tím.

Čo sa týka príčiny pádu, ani tím Trek-Segafredo zatiaľ nevie dôvod: „Bola to bizarná nehoda a budeme sa zaoberať tým, čo to mohlo spôsobiť.“

Otestujte sa

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu