Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Video: Pozrite si všetky etapové víťazstvá Petra Sagana na Tour de France

Peter Sagan vyhral na Tour de France 12 etáp a ziskom siedmich zelených dresov prepísal históriu najslávnejších cyklistických pretekov sveta.
Martin Sarvaš
Peter Sagan vyhral rekordných sedem zelených zelených dresov na Tour de France. A pritom si dal ešte jeden rok prestávku, keď ho komisári z pretekov vylúčili pre incident pri páde Cavendisha v roku 2017.

Na Tour Sagan jednoducho ukázal, že v bodovacej súťaži naňho jednoducho nemal nikto. Nenadarmo dostal už pri premiére na Tour prezývku Tourminator.

Peter Sagan vyhral na Tour 12 etáp, 22-krát skončil druhý a 10-krát tretí, takže dohromady má 44 pódiových umiestnení z Tour de France. V zelenom drese odjazdil dohromady 124 dní a 4 dni bol oblečený v žltom.

Pozrite si tiež

Naposledy vyhral etapu v roku 2019, keď v záverečnom šprinte porazil Wouta van Aerta, Matta Trentina i Sonnyho Colbrelliho.

Tento rok bude Peter Sagan štartovať po prvýkrát na Tour v drese tímu TotalEnergies. Jeho účasť bola otázna, keďže ho na jar trápili zdravotné problémy spojené s postcovidovým syndrómom.

Nedávno sa vrátil na preteky a štartoval na etapáku Okolo Švajčiarska, kde vyhral tretiu etapu a porazil elitných šprintérov aj klasikárov, čím si pravdepodobne zaistil štart na Tour. Pred poslednou etapou však musel z pretekov odstúpiť, pretože mal pozitívny test na Covid-19, no nemá žiadne príznaky a cíti sa dobre.

Všetky víťazstvá Petra Sagana na Tour de France

Tour de France 2012 – 1. etapa

Tour de France 2012 – 3. etapa

Tour de France 2012 – 6. etapa

Tour de France 2013 – 7. etapa

Tour de France 2016 – 2. etapa

Tour de France 2016 – 11. etapa

Tour de France 2016 – 16. etapa

Tour de France 2017 – 3. etapa

Tour de France 2018 – 2. etapa

Tour de France 2018 – 5. etapa

Tour de France 2018 – 13. etapa

Tour de France 2019 – 5. etapa

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Zavrieť reklamu