Peter Sagan vyhral na Tour de France 12 etáp a ziskom siedmich zelených dresov prepísal históriu najslávnejších cyklistických pretekov sveta.

Peter Sagan vyhral rekordných sedem zelených zelených dresov na Tour de France. A pritom si dal ešte jeden rok prestávku, keď ho komisári z pretekov vylúčili pre incident pri páde Cavendisha v roku 2017.

Na Tour Sagan jednoducho ukázal, že v bodovacej súťaži naňho jednoducho nemal nikto. Nenadarmo dostal už pri premiére na Tour prezývku Tourminator.

Peter Sagan vyhral na Tour 12 etáp, 22-krát skončil druhý a 10-krát tretí, takže dohromady má 44 pódiových umiestnení z Tour de France. V zelenom drese odjazdil dohromady 124 dní a 4 dni bol oblečený v žltom.

Pozrite si tiež

Naposledy vyhral etapu v roku 2019, keď v záverečnom šprinte porazil Wouta van Aerta, Matta Trentina i Sonnyho Colbrelliho.

Minulý rok štartoval Peter Sagan na Tour de France poslednýkrát, keďže po sezóne 2023 oficiálne ukončil profesionálnu kariéru na cestnom bicykli, aj keď jeho posledná rozlúčka s cestnou cyklistikou prebieha na pretekoch Okolo Slovenska.