Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Novinky

Koronavírus: Zostaňte doma, aby ste ochránili seba aj ostatných, odkazuje Peter Sagan

Slovenský cyklista sa vyjadril k súčasnej situácii v reakcii na odloženie letnej olympiády v Tokiu na rok 2021.
Martin Sarvaš

Peter Sagan sa vyjadril k aktuálnej situácii, ktorá postihla celý svet. Šírenie nového koronavírusu spôsobilo zrušenie veľkej väčšiny športových podujatí a pred dvomi dňami oznámili aj odloženie letnej olympiády. Medzinárodný olympijský výbor odložil pre pandémiu koronavírusu olympiádu v Tokiu na rok 2021.

Vyjadrenie Petra Sagana:

Myslím si, že v týchto ťažkých časoch, ktoré skúšajú nielen Slovensko, ale aj celý svet, by zostať v bezpečí a zdraví malo byť našou prvou prioritou.

Z tohto dôvodu si myslím, že rozhodnutie o odložení olympijských hier v Tokiu bolo v tejto chvíli správne. Je dôležité chrániť zdravie všetkých účastníkov a zaručiť rovnaké podmienky pre všetkých športovcov.

Som si istý, že keď sa napokon uskutočnia, nebude to len najväčšie športové podujatie na svete, ale skutočná oslava, ktorá nás všetkých spojí po takom náročnom období.

Pokiaľ ide o mňa, trénujem toľko, koľko môžem v domácich podmienkach. Prispôsobil som svoj denný program core tréningu a jazde na trenažéri, pretože všetci si musíme držať formu a sústrediť sa, aby sme boli pripravení, keď táto situácia skončí.

Prajem vám len to najlepšie. Zostaňte však doma, aby ste ochránili seba aj ostatných a naozaj sa nemôžem dočkať, až sa s vami stretnem. Verím, že čo najskôr!

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia